Reklama

Reklama

Czy noworodkowi trzeba prasować ubranka?

Niektóre mamy uważają, że ciuszki maleństwa trzeba prasować z dwóch stron, aby pozbyć się znajdujących się na nich zarazków. Inne twierdzą, że odkażanie ubrań za pomocą żelazka nie jest konieczne. Kto ma rację? O odpowiedź poprosiliśmy ekspertkę.

Barbara Jaworska: Wysoka temperatura żelazka rzeczywiście niszczy znajdujące się na tkaninie bakterie. Dlatego kiedyś zalecano, by w ten sposób sterylizować ubranka dziecięce.

Reklama

Obecnie niektórzy nadal stosują tę metodę. Ja jednak uważam, że prasowanie ubranek noworodka nie jest konieczne, a zwłaszcza z obu stron. To bardzo pracochłonne zajęcie i nie każda mama ma tyle czasu, by ciągle stać przy desce do prasowania.

Oczywiście, jeśli lubi to robić i chce, by maluszek miał gładkie ciuszki, może je prasować. Jeśli jednak nie ma na to czasu i ochoty, wystarczy, że przed pierwszym użyciem wypierze wszystkie ubranka noworodka w 60°C, a pościel w 90°C (w ten sposób też odkazi ciuszki).

Potem tak wysoka temperatura wody nie jest konieczna, wystarczy kierować się wskazówkami podanymi na metce.

Do prania ciuszków należy używać hipoalergicznego proszku przeznaczonego dla małych dzieci, a całość koniecznie dwukrotnie płukać.

Dowiedz się więcej na temat: prasowanie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje