Reklama

Reklama

Czyszczenie pępka - najczęstsze problemy

Pielęgnacja niemowlaka to wymagające zadanie, jakie stoi przed świeżo upieczonymi rodzicami. Jak prawidłowo to robić? I jak zabrać się za czyszczenie pępka u noworodka?

Kikut pępowinowy to fragment pępowiny, który pozostaje u dziecka po jej odpadnięciu. Należy pamiętać, żeby dokładnie go czyścić.

Reklama

Czynność, która u wielu rodziców może budzić lęk, zdaniem lek. Łukasza Durajskiego wcale nie jest taka trudna. O czym należy pamiętać?

- Niestety popełniamy dużo błędów. Nie stosujemy spirytusu, bo może powodować stany zapalne - powiedział.

- Bardzo fajną metodą jest metoda trzech gazików. Potrzebujemy gazików, które kupimy w każdej aptece, zwykłego mydła i wody - powiedział.

Zobacz wideo!

***

#POMAGAMINTERIA

Hubert ma roczek. Pierwsze sześć tygodni życia spędził w szpitalu, walcząc o każdy dzień. Urodził się z ciężkimi wadami - między innymi z brakiem kości w rękach. Pojawiła się jednak nadzieja na operację, która umożliwi mu normalny rozwój. Wystarczą dwa kompleksowe zabiegi, dzięki którym jego dłonie i przedramię ukształtują się w sposób prawidłowy, a ręce będą mogły prawidłowo rosnąć z zachowaniem pełnej funkcjonalności kończyn. Pomóż Hubercikowi przybić piątkę w przyszłości! Sprawdź szczegóły >>>

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje