Reklama

Dobrego kandydata na ojca poznasz po...

Zarost mężczyzny ma wpływ na to, w jaki sposób oceniają go inni. Okazuje się, że brodaci panowie postrzegani są, jako zdrowsi i mający większe umiejętności rodzicielskie.

Z badań opublikowanych w piśmie "Evolution and Human Behavior" wynika, że zarówno kobietom, jak i mężczyznom najbardziej podobają się mężczyźni z dziesięciodniowym zarostem, zaś za najmniej atrakcyjnych uważają tych z zarostem pięciodniowym. 

Zarost miarą atrakcyjności

Badacze z University of New South Wales poprosili grupę 351 kobiet i 177 heteroseksualnych mężczyzn o ocenę atrakcyjności dziesięciu panów, z których każdy został sfotografowany bez zarostu, z pięcio- i dziesięciodniowym zarostem oraz z pełną brodą.

Brodaci postrzegani jako zdrowsi i mający większe umiejętności rodzicielskie

Za najbardziej atrakcyjnych uznani zostali panowie z zarostem dziesięciodniowym. Brodaci mężczyźni zdobyli z kolei najwięcej punktów podczas oceny zdrowia i umiejętności rodzicielskich. Badani uznali, że są oni w stanie lepiej chronić swoje potomstwo i więcej w nie inwestować. Jednocześnie brodacze zostali przez wszystkich uznani za bardziej agresywnych.

Reklama

Ocena niezależna od fazy cyklu mensrtuacyjnego

Po porównaniu informacji na temat fazy cyklu miesiączkowego badanych kobiet i przyjmowania przez nie tabletek antykoncepcyjnych badacze stwierdzili, że ocena atrakcyjności nie uległa zmianie, jednak panie w fazie owulacji jako najbardziej męskich wskazywały panów z pełną brodą.


INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: broda | owulacja | miesiączka | atrakcyjność | rodzicielstwo | ojcostwo | badania
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy