Reklama

Reklama

Dziewięciolatka urodziła dziecko. Odwiedziła ją sama Pierwsza dama!

Świat obiegły zdjęcia Pierwszej damy Zimbabwe, Auxillii Mnangagwy, tulącej dziewięcioletnią dziewczynkę w zaawansowanej ciąży. Spotkanie było tak ciężkie, że Mnangagwa długo nie była w stanie wydobyć z siebie słowa. Zaapelowała także do wszystkich matek!

Dziewięcioletnia dziewczynka z Bulawayo w Zimbabwe została przyjęta do United Bulawayo Hospitals po tym, jak odkryto, że została zgwałcona, a w wyniku gwałtu zaszła w ciążę. Ojciec dziewczynki został zatrzymany, trwa także śledztwo w tej szokującej sprawie.

Media obiegły zdjęcia dziewczynki przytulanej przez samą Pierwszą damę Zimbabwe, Auxillię Mnangagwę, która odwiedziła ją w szpitalu. 

Zobacz również: W Polsce na świat przyszły czworaczki. Mamy zdjęcia! 

Reklama

Pierwsza dama Zimbabwe odwiedziła dziewięcioletnią matkę! Nie mogła wydusić słowa

Z informacji, które pojawiają się w sieci, wynika, że spotkanie Pierwszej damy z dziewczynką odbyło się w komfortowym miejscu, a ta cały czas przebywała pod ścisłą opieką lekarzy i pracowników socjalnych. Pierwsza Dama była zszokowana tym, co spotkało dziewięciolatkę i przez wiele minut nie była w stanie wydusić z siebie słowa. 

Auxillia Mnangagwa spotkała się także z matką dziewczynki, lekarzami, psychologami oraz pracownikami opieki społecznej, którzy nakreślili jej dokładny obraz sytuacji. Pierwsza dama była zszokowana faktem, że tak długo udało się utrzymać w tajemnicy fakt, że dziecko było wykorzystywane seksualnie i że ciążę odkryto dopiero w sierpniu. Wezwała też inne matki, by zawsze były czujne i zwracały uwagę na "wszelkie czerwone flagi". 

- powiedziała. 

Zgodnie z zaleceniami lekarzy dziewczynka za kilka tygodni miała urodzić przez cesarskie cięcie. Prawdopodobnie stało się to 14 listopada. 

Przypadki ciąży u tak małych dziewczynek to zazwyczaj skutek gwałtu połączony z syndromem przedwczesnego dojrzewania płciowego. Mówimy o nim wtedy, gdy jego objawy występują  przed ósmym rokiem życia u dziewcząt i przed dziewiątym u chłopców. Choroba ta może mieć podłoże genetyczne, hormonalne lub być spowodowana przyjmowanymi lekami. 

Zobacz również:

Zakazane imiona sprzed stu lat. Dziś cieszą się sporą popularnością 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zimbabwe | nieletnia matka | przedwczesne dojrzewanie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy