Reklama

Reklama

Halloween naprawdę straszny?

Tylu przeciwników, co zwolenników Halloween. Część Polaków oburza się zwyczajami przyjętymi z Zachodu, część jest zdania, że jeśli można się dobrze bawić, to dlaczego nie. Ale czy przebieranie dzieci w „takie” stroje do dobrych zabaw należy?

Halloween obchodzony jest w wielu krajach, głównie w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii i Wielkiej Brytanii. Chodzi o dzień 31 października, gdzie dorośli i dzieci przebierają się w makabryczne stroje, kojarzące się ze śmiercią, cmentarzem i zmarłymi.

Przydomowe ogródki ozdabiane są dyniami upozorowanymi na głowy, z wyciętymi otworami paszczy, nosa i oczu, w których można umieścić zapalone świeczki, by było bardziej przerażająco. Zresztą biznes około halloweenowy kwitnie w najlepsze, w wielu sklepach możemy kupić ozdobne kościotrupy, lampiony, trumny i wszelkiej maści gadżety związane ze śmiercią.

Reklama

Przeciwnicy są oburzeni, twierdząc, że takie świętowanie godzi w wiarę katolicką. Zwolennicy mówią, że zło jest w oku patrzącego. I że dobrze jest oswajać się ze śmiercią w różny sposób, co ma znaczenia zwłaszcza dla młodych ludzi, a nawet dzieci. Dla nich święto wydaje się być znakomitą zabawą. Biegają od domu do domu, pukając do drzwi i informując otwierającym, że "cukierek albo psikus".

W Polsce takie chodzenie po sąsiadach jest mniej przyjęte, za to chętniej rodzice robią zdjęcia swoim pociechom, które ucharakteryzowane na przerażające postacie bardziej budzą śmiech niż strach. Bo czego tu się naprawdę bać?   

Po imprezie hallowenowej mogą zostać niebanalne zdjęcia, z których można się pośmiać. A dzieci, jak wiadomo, szybko rosną. Może warto, żeby miały "przerażającą" pamiątkę?         

Przeczytaj również: 

W obronie cmentarnych misiów

Ustalono kto nie powinien jeść ziemniaków! Groźny też groch i kapusta!  

Idealna sukienka do pracy. Brigitte Macron już ją nosi! 

James Michael Tyler nie żyje. Fani "Przyjaciół" pogrążeni w żałobie  

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Halloween

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje