Reklama

Identyczne trojaczki

Taki poród zdarza się raz na 50 milionów narodzin! W szpitalu Santo Antonio w Brazylii przyszły na świat trojaczki, które są bliźniaczo do siebie podobne.

Jakież było zdziwienie 29-letniej Taizai Priscili Kruger, kiedy przy pierwszym USG okazało się, że słychać bicie nie jednego, a trzech serduszek.

Przyszła mama była zaszokowana do tego stopnia, że nie wiedziała, jak ma skomentować otrzymaną wiadomość. W jej rodzinie były przypadki ciąż bliźniaczych, ale nie przypuszczała, że to ona będzie mieć więcej niż jedno dziecko przy swoim pierwszym porodzie. Itamar Antunes - przyszły tata i mąż Taizai również nie krył zdziwienia.  

Jeśli chodzi o ciążę możemy tu mówić naprawdę o wyjątkowej sytuacji, bowiem monozygotyczne trojaczki pojawiają się, gdy jedno zapłodnione jajo dzieli się na trzy lub gdy dzieli się na dwa, a jedno z dwóch rozszczepia się ponownie. To zjawisko występuje niezwykle rzadko - raz na 50 milionów urodzeń.

Reklama

Thomas, Gael i Davi przyszli na świat pod koniec siódmego miesiąca ciąży, przez cesarskie cięcie. Operacja przebiegła bezproblemowo.

Stan chłopców jest stabilny, jednakże na oddziale noworodkowym intensywnej terapii będą przebywać jeszcze przez najbliższe dwa tygodnie. Dzieci przyszły na świat 29 października, ale szpital wiadomość o pojawieniu się niezwykłych maluszków podał dopiero 11 listopada.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy