Reklama

Reklama

Jak dbać o piersi w czasie ciąży?

I stało się... test ciążowy okazał się pozytywny. Jesteś w ciąży! Już za 9 miesięcy będziesz mamą. Teraz twoje ciało będzie się bardzo szybko zmieniać, a wraz z nim będzie rosło twoje dziecko. Warto w tym okresie zwrócić szczególną uwagę na swoje piersi.

Już w pierwszych tygodniach ciąży kobiety obserwują nadmierną ich wrażliwość. Wszystkie zmiany, które zachodzą w ciele kobiety w tym okresie są związane z przyjściem jej dziecka na świat. Piersi robią się pełniejsze, przybywa w nich tkanki gruczołowej, przystosowują się do swojej nowej roli - wykarmienia dziecka.

Wybór biustonosza to ważny wybór

Zwiększona nadwrażliwość w pierwszych tygodniach ciąży jest prawidłowym stanem. Jednak, by zmniejszyć dolegliwości bólowe polecam wybór biustonosza, który odpowiednio dopasuje się do piersi. Ważne, by był wygodny, a przy tym właściwie je podtrzymywał.

Reklama

Odpowiednie kosmetyki

W ciąży następuje gwałtowny rozrost piersi. Bardzo istotne jest, by właściwie o nie zadbać w tym czasie. Polecam od 4. miesiąca ciąży stosować preparaty o specjalnie dobranym składzie dla kobiet w ciąży. Należy ujędrnić i uelastycznić skórę, która jest osłabiona rozciąganiem.

Wskazane jest również nawilżanie piersi, dzięki czemu skóra będzie bardziej odporna na powstawanie rozstępów. Przed zakupem kosmetyku, warto dokładnie sprawdzić skład danego specyfiku. Krem powinien być atestowany.

Polecam kosmetyki z witaminą E, olejem z rzepaku, alantoiną czy też d-panthenolem. Substancje te nawilżają skórę, goją ewentualne podrażnienia, działają łagodząco i wygładzają skórę. Krem należy aplikować na skórę kolistymi ruchami.

Ćwiczenia ujędrniają piersi

Nie ma jednak kremów idealnych, których stosowanie w 100 proc. gwarantuje nam brak rozstępów i piękne, jędrne piersi. W pielęgnację trzeba również włożyć trochę wysiłku fizycznego. Czas zatem wybrać się na zajęcia gimnastyczne specjalnie dopasowane dla kobiet w ciąży. Ćwiczenia nie tylko ujędrnią i poprawią wygląd piersi, ale również przygotują ciało kobiety do porodu.

Dieta jest bardzo ważna

Bardzo istotny jest również odpowiedni sposób żywienia. Należy pamiętać, że w czasie ciąży jemy "dla dwojga", a nie "za dwojga". Nadmierny przyrost masy ciała sprzyja powstawaniu rozstępów. Dieta powinna być dobrze zbilansowana, pełna witamin i minerałów.

Pamiętajmy, że wygląd naszych piersi po porodzie jest zależny od tego, jak kobieta dbała o siebie w czasie ciąży. To nie karmienie piersią jest przyczyną powstawania rozstępów czy też zmniejszeniu jędrności piersi, tylko to, jak dbamy o nie w okresie ciąży.

Karolina Luzar

 

                                                                                                                     

Szkoła Rodzenia Picolino

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Piersi | dbać o siebie | ciąża | matka | nadmierna wrażliwość piersi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje