Reklama

Reklama

Jak wybrać modną koszulkę dla dziecka?

Z pewnością niejednemu dorosłemu „mięknie serce” na widok dziecka zachwyconego otrzymanym prezentem. Możliwość sprawienia radości najmłodszym to jedna z najpiękniejszych rzeczy związanych z rodzicielstwem. Okazji do wręczania podarunków jest jednak mnóstwo, różne są także upodobania najmłodszych. Jaki upominek kupić dla pociechy, aby była z niego zadowolona?

Dopasowanie prezentu do osobowości dziecka

Pomysłów na prezent dla najmłodszych jest mnóstwo. Szeroka oferta producentów pozwala wybierać z  najróżniejszych rozwiązań - od pluszowych maskotek i zabawek, po książki, gry edukacyjne, komputerowe czy sprzęt elektroniczny. Ciekawych propozycji nie brakuje. Wybierając prezent dla dziecka warto jednak zwrócić uwagę nie tylko na atrakcyjność przedmiotu, ale i dostosowanie go do charakteru pociechy. Każde dziecko jest indywidualistą, o czym rodzice powinni pamiętać, szukając dla niego upominku. Odpowiednio wybrany prezent dla dziecka ma dna niego bardzo istotne znaczenie. Dobrze dobrane zabawki pomogą zadbać o prawidłowy rozwój motoryczny i emocjonalny malucha, podczas kiedy kupowane na wyrost - mogą skutkować niepotrzebną frustracją i bezradnością. Jak więc widać, wybór prezentu dla najmłodszych nie jest tak łatwą sprawą, jak mogłoby się wydawać. Aby uniknąć błędów i rozczarowania, warto postawić na uniwersalne i sprawdzone rozwiązania. Jednym z pomysłów na ciekawy prezent są oryginalne koszulki dla dzieci.

Oryginalne koszulki - najlepszy sposób na wyrażenie siebie

Reklama

Wbrew pozorom - najmłodsi przywiązują ogromną wagę do tego, w co się ubierają. Stąd koszulki z ciekawym nadrukiem mogą stanowić unikalne i ulubione uzupełnienie dziecięcej garderoby. O ile podobająca się rodzicom, najmodniejsza w danym sezonie bluzeczka niekoniecznie zachwyci malucha, o tyle zabawny nadruk z pewnością w pozytywny sposób zwróci jego uwagę.  Ulubiony zwierzak, postać z bajki czy śmieszny napis - dzięki takim motywom koszulka szybko stanie się ulubionym elementem dziecięcej garderoby. Poza ciekawym wyglądem, w grę wchodzi jeszcze jeden, istotny czynnik. Najmłodsi duża wagę przywiązują do tego, jak odbierają ich inni. Koszulka z oryginalnym napisem nie tylko wzmocni w nich przekonanie o ich wyjątkowości, ale i stworzy okazję do wyrażenia siebie. Indywidualnie dobrany ubiór z pewnością wyróżni się na tle standardowych wzorów znanych z dyskontów oraz sprawi, że dziecko z dumą będzie mogło pochwalić się nim wśród rówieśników.

Koszulka dopasowana do zainteresowań i pasji najmłodszych

Szeroki uśmiech pojawiający się na twarzy dziecka po rozpakowaniu prezentu to tylko połowa sukcesu. Idealny podarunek sprawi radość także po miesiącu i dłuższym okresie od jego otrzymania. Jak wobec tego dobrać koszulkę, aby nie znudziła się szybko pociechom i nie popadła w zapomnienie? Kluczem do osiągnięcia tego celu jest dopasowanie jej nie tylko do osobowości, ale i do zainteresowań dziecka. Jeśli maluch lubi wcielać się w rolę lekarza - idealnym pomysłem na prezent będzie koszulka z nadrukiem przypominającym kitel lekarski. Jeśli popołudnia spędza na zabawach w policjantów i złodziei - dużą przyjemność sprawi mu koszulka imitująca mundur szeryfa. Mali miłośnicy sportów zimowych ucieszą się z pewnością nadrukiem narciarzy. Możliwości jest mnóstwo. Tak indywidualne dopasowanie prezentu pomoże rozwinąć zainteresowania malucha oraz sprawi mu ogromną frajdę.

Na przekór stereotypom

Kto powiedział, że tylko chłopcy interesują się samochodami czy sportem, zaś dziewczynki całe dnie spędzają na wcielaniu się w role bajkowych księżniczek? Wybierając prezent warto wyjść poza sztywne ramy stereotypów i uwolnić spod zasięgu ich oddziaływania także najmłodszych. Jeśli akurat dziewczynka upatrzyła sobie zabawkowy czołg, a chłopiec tęsknie spogląda na znajdujący się za sklepową witryną zestaw do gotowania - nie należy zwalczać tych upodobań. Zabawa w odgrywanie ról to najlepszy sposób na naukę umiejętności społecznych, zaś dobrane do nich koszulki w oryginalny sposób ułatwią to zadanie.

Wybór prezentu dla dziecka nie jest łatwym zadaniem. Przy wyborze podarunku, poza ceną i indywidualnymi preferencjami warto jednak uwzględnić cechy i zainteresowania pociechy. Pozwoli to sprawić jej maksymalną radość i uniknąć rozczarowania nietrafionym prezentem.

materiały prasowe

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: ubiór dla dziecka

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje