Reklama

Reklama

Klocek albo psikus, czyli halloween w Danii

Nawet jesienią można nastroić się pozytywnie. Bierzmy przykład z dzieci, które zawsze chcą się bawić i zabierzmy je do położonego zaledwie 700 km od polskiej granicy duńskiego regionu turystycznego LEGOLAND Billund Resort. Z okazji Święta Zmarłych czeka tam na nie mnóstwo „przerażającej” zabawy. Kultowy park rozrywki LEGOLAND zostanie udekorowany w iście halloweenowym stylu, w Givskud ZOO pojawią się trujące zwierzęta, a w miasteczkach Vejle, Vejen i Lillebælt odbędą się huczne i kolorowe parady, imprezy i festyny.

Strasznie przytulny LEGOLAND

Od 7 października do 4 listopada LEGOLAND zmieni się nie do poznania! Pojawią się specjalnie podświetlone dynie, pajęczyny, pająki, kościotrupy, czarownice i mnóstwo innych halloweenowych atrakcji, które stworzą niesamowicie groźną atmosferę. Gdy zapadnie zmrok, dzieci będą mogły wziąć rodziców za rękę i udać się na spotkanie przerażających, aczkolwiek całkowicie przyjaznych stworzeń oraz wziąć udział w zabawie "Klocek lub psikus" (z ang. "Brick or Treat"). Dla najodważniejszych są przewidziane niespodzianki! Maluchy będą mogły także wejść do ogromnej dyni zbudowanej z ponad 100 000 klocków LEGO lub udać się na ekscytującą przejażdżkę w nawiedzonym przez duchy domu. Od 15 do 21 października LEGOLAND będzie czynny do godz. 21.00, a każdy dzień zakończy się pokazem spektakularnych fajerwerków.

Reklama

Więcej informacji na www.LEGOLAND.dk

Straszne zwierzęta w Givskud ZOO

Givskud ZOO to połączenie tradycyjnego zoo i parku safari. Na 65 hektarach żyje tam około 700 zwierząt z Azji, Afryki, Ameryki Północnej i Południowej, reprezentujących 60 gatunków. Tej jesieni dzieci i rodzice będą mogli zobaczyć wiele trujących duńskich zwierząt np. lokalną tarantulę. Tak, to prawda - w Danii żyje wiele takich zwierząt, ale wielu uważa, zwierzę za niebezpieczne dopiero wtedy, gdy jego trucizna może zabić człowieka. Prawda jest taka, że zwierzęta używają trucizny do wielu różnych rzeczy np. do polowań lub obrony. 

Givskud ZOO, podobnie jak LEGOLAND, będzie udekorowane jak na Halloween przystało m.in. dyniami i pająkami, a w chatce nosorożców zostanie rozpalony kominek, aby dawać ciepło gościom, którzy zechcą wyciąć własną lampkę z dyni i zabrać ją do domu. Nie obędzie się także bez malowania buziek na podobieństwo super jadowitych zwierząt. Goście będą mogli także zbudować i malować swojego pająka oraz wykonać łapacza snów z pająkami i wstęgami.

Więcej informacji na www.GivskudZOO.dk

Halloweenowa parada w Vejle

W poniedziałek 15 października w uroczym miasteczku Vejle rozpocznie się święto Halloween z mnóstwem aktywności dla dzieci i wszystkich dziecięcych dusz. Wielki finał odbędzie się w weekend 26-27 października, kiedy to kolorowa, halloweenowa parada przejdzie przez miasto, nawiązując do jego tradycji i lokalnych historii. Będzie to świetna zabawa dla dzieci w każdym wieku.

Więcej informacji na www.cityvejle.dk 

Halloweenowe party w Lillebælt

Czy w bibliotece może straszyć? Jak najbardziej! W bibliotece w Lillebælt odbędzie się halloweenowe party, podczas którego goście będą mogli grać w kręgle, udać się na poszukiwanie szkieletów i odwiedzić laboratorium czarownicy. Zostanie także otwarty "Bank krwi", by dzieci i dorośli nabrali sił, pijąc kawę, eliksiry czarownic i podjadając "okropne" przekąski. Dodatkowo każdego dnia będzie wybierane dziecko w najpiękniejszym stroju.

Zobacz więcej na visitlillebælt.dk

Dzień kultury w Vejen

Także miasteczko Vejen będzie obfitować w program pełen ekscytujących i "przerażających" aktywności dla dzieci, szczególnie w parku Enghave Dyre- og Naturpark, gdzie można podejść bardzo blisko do zwierząt, dotknąć je i nawet nakarmić. Tutaj będzie można także zrobić własną latarnię, usmażyć naleśniki na ognisku i delektować się nimi, popijając lokalny syrop i sok jabłkowy. Z kolei w Glad ZOO odbędzie się pokaz drapieżnych ptaków m.in. jastrzębi Harrisa, a dzieci będą mogły podejść do nich strrrasznie blisko.Z kolei we wtorek 16 października w Vejen rozpocznie się Dzień Kultury dla dzieci, które będą mogły skorzystać z wielu rozrywek. Na zajęcia zawiezie je mały pociąg, który będzie jeździł po całym mieście. 

Więcej informacji na www.visitvejen.dk 

Dowiedz się więcej na temat: Legoland | Dania

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje