Reklama

Reklama

Koszmary kobiet w ciąży

Są osoby, które śnią koszmary częściej niż inni. Na szczęście dzieje się to okresowo, a potem wszystko wraca do normy. Sny o niepokojącej treści stanowią zmartwienie wielu ciężarnych. Niektóre kobiety nigdy wcześniej nie doświadczały tak wyrazistych marzeń sennych i zastanawiają się, czy aby na pewno to normalne zjawisko?

Na szczęście dziwne koszmary dręczące przyszłe matki są tyleż denerwujące, co zupełnie normalne. Sny o upiornych porodach, wydaniu na świat miotu kociąt bądź zamienionych noworodkach nawiedzają wiele kobiet.

Reklama

Dzięki takim obrazom umysł uczy się radzić z pojawiającymi się sprzecznymi emocjami, myślami oraz lękami, nękającymi ciężarne. Podświadomość śniącej nieco je porządkuje i następnie prezentuje właśnie w takiej symbolicznej formie.

Na szczęście wiele przyszłych mam miewa też kojące, pokrzepiające sny o mającym się narodzić dziecku. Te marzenia mają dokładnie taką samą funkcję.

Bezpośrednią przyczyną takiego stanu są ciążowe hormony, poza tym w stanie odmiennym nie śpi tak głęboko, jak zwykle. Stąd też częstsze wybudzenia z fazy REM, kiedy to najlepiej pamięta się swoje sny.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje