Reklama

Reklama

Książkowe i komiksowe nowości Egmontu

Wydawnictwo Egmont przedstawiło listę tytułów dla dzieci i młodzieży, które pojawią się w księgarniach w sierpniu i wrześniu.

Kolory, Liczby, Przeciwieństwa

Reklama

Seria książeczek dla najmłodszych z pięknymi ilustracjami Marianny Oklejak. Do oglądania i wspólnego odkrywania świata barw, pierwszych słów, liczb i przeciwieństw. Wygodne kartonowe strony, bezpieczne zaokrąglone brzegi, wspaniałe kolory i kształty zainspirowane polskim folklorem.

Kolory

Autor: Marianna Oklejak

Ilustrator: Marianna Oklejak

Oprawa: kartonowa

Objętość: 24 strony

Grupa docelowa: 0-3 lat

Premiera: 16 sierpnia 2017

Liczby

Autor: Marianna Oklejak

Ilustrator: Marianna Oklejak

Oprawa: kartonowa

Objętość: 24 strony

Grupa docelowa: 0-3 lat

Premiera: 16 sierpnia 2017

Przeciwieństwa

Autor: Marianna Oklejak

Ilustrator: Marianna Oklejak

Oprawa: kartonowa

Objętość: 24 strony

Grupa docelowa: 0-3 lat

Premiera: 16 sierpnia 2017 

Ale auta! Odjazdowe historie samochodowe

Autor: Michał Leśniewski

Ilustrator: Maciej Szymanowicz

Oprawa: twarda

Objętość: 80 stron

Format: 240x270

Grupa docelowa: 3-7 lat

Premiera: 13 września 2017

O tym, jak ważny jest samochód, wie każdy. Dzieci jeżdżą nim do szkoły, na wakacje albo w odwiedziny do rodziny. Samochód dostarcza towary do sklepów i materiały na budowę... Specjalnymi autami jeżdżą policjanci, lekarze i strażacy. Kiedyś samochody wyglądały inaczej niż dzisiaj. Ich twórcy przeżyli wiele przygód, czasem groźnych, czasem zabawnych. Gdyby nie oni i ich przygody, samochód nie wyglądałby tak jak dzisiaj. "Ale auta!" to pełne humoru opowieści Michała Leśniewskiego, które prowadzą i młodych, i starszych przez świat samochodów. Świat kolorowy i fascynujący - dzięki wspaniałym ilustracjom Macieja Szymanowicza.

Megasztuczki dla małych magików

Autor: Joshua Jay

Ilustrator: Kyle Hilton

Tłumacz: Magdalena Koziej

Oprawa: twarda

Objętość: 112 stron

Grupa docelowa: 7-12 lat

Premiera: 13 września 2017

Czy potrafisz wyczarować jajko, sprawić, by ktoś lewitował albo teleportować szklankę soku? ...

Myślisz, że to niemożliwe? Chyba musisz zapomnieć, że takie słowo istnieje. Odtąd - i to przy niewielkim wysiłku z Twojej strony - możesz wszystko! Peleryna czy cylinder to jedynie efektowne dodatki, tutaj liczą się wiedza, spryt i odpowiednie przygotowanie spektaklu.

Ta książka w bardzo prosty sposób pokaże Ci co i jak. Dzięki niej nie tylko nauczysz się najlepszych trików i wprawisz w osłupienie kolegów i koleżanki, ale także zrozumiesz na jakiej zasadzie działają te megasztuczki. To czysta (meta)fizyka... Abrakadabra i do dzieła!

Uwaga dla Rodziców: Magia to siła. Wasze dziecko będzie nie tylko czytało, ćwiczyło, wchodziło w interakcje z dorosłymi i rówieśnikami, ale również nauczy się publicznie przemawiać i nabierze pewności siebie.

Czytam sobie

"Czytam sobie" to trzypoziomowy program wspierania nauki czytania dla dzieci w wieku 5-7 lat. Książki w serii zostały napisane przez poczytnych polskich autorów i pięknie zilustrowane, całość przygotowana zgodnie z zaleceniami metodyków. Historie zawsze wciągające, czasem z dreszczykiem, innym razem pełne humoru, przygód, emocji i wzruszeń - każde dziecko znajdzie wśród licznych tytułów coś dla siebie.

Droga do Nobla. O Marii Skłodowskiej-Curie

Autor: Ewa Nowak

Ilustrator: Nika Jaworowska-Duchlińska

Oprawa: miękka

Objętość: 64 strony

Grupa docelowa: 5-7 lat

Premiera: 16 sierpnia 2017

Poziom 3

Maria Skłodowska-Curie niezmiennie fascynuje, przede wszystkim tym, jaką siłą ducha musiała się wykazać, aby w czasach, kiedy nie przyjmowano kobiet na studia, skończyć je na najlepszej francuskiej uczelni, Sorbonie. I to z pierwszym wynikiem! Piotr Curie, gdy poznał Marię, pomyślał: "Nie wierzyłem, że na świecie są genialne kobiety. A właśnie teraz taką spotkałem". Bo była genialna. Odkryła radioaktywność i nowe pierwiastki: polon i rad. Dostała za to dwa Noble. Jako pierwsza kobieta na świecie otrzymała profesorską katedrę fizyki na Sorbonie. O tym wszystkim pisze Ewa Nowak: o marzeniach, pasji, chęci poznawania, ale też o miłości i poświęceniu. To historia kobiety, z której powinniśmy być dumni. Trudno oderwać się od kart tej książki.

Wakacje w Waszyngtonie. Historia Abrahama Lincolna

Autor: Marcin Sendecki

Ilustrator: Zosia Dzierżawska-Bojanowska

Oprawa: miękka

Objętość: 64 strony

Grupa docelowa: 5-7 lat

Premiera: 16 sierpnia 2017

Poziom 3

Historia Abrahama Lincolna, konflikt między Południem a Północą, zniesienie niewolnictwa? Fakt, to poważna historia, ale napisana tak, że trudno się od niej oderwać. Bartek ma siedem lat i jedzie z mamą do Waszyngtonu. Tam zwiedza Kapitol, Biały Dom i Mauzoleum Lincolna. To tutaj zapoznaje się z ciekawą, ale i trudną historią Stanów Zjednoczonych Ameryki. Poznaje losy prezydenta, który mimo przeciwności robił wszystko, by zakazać niewolnictwa w Ameryce. Dzięki tej historii nasz bohater zaczyna rozumieć, co to znaczy wolność i dlaczego jest tak ważna dla ludzi.

Baba Jaga w Ameryce

Autor: Zbigniew Dmitroca

Ilustrator: Joanna Furgalińska

Oprawa: miękka

Objętość: 48 stron

Grupa docelowa: 5-7 lat

Premiera: 16 sierpnia 2017

Poziom 2

W "Babie Jadze w Ameryce" jest wszystko: zagadka, rodzinna tajemnica, szalone przygody, nieoczekiwany zwrot akcji, szczęśliwe zakończenie, bar na końcu świata, szczotka zamiast miotły, dzikie zwierzęta, tornado, typ spod ciemnej gwiazdy, nowojorska policja, a nawet duchy! Do tego mnóstwo humoru, także absurdalnego, co sprawia, że historię Baby Jagi czyta się z przymrużeniem oka. To doskonała propozycja dla dzieci, które kontynuują naukę samodzielnego czytania. Śledząc przygody energicznej starszej pani, młody czytelnik pochłania stronę po stronie. I oto chodzi!

Pora na pomidora (w zupie)

Autor: Justyna Bednarek

Ilustrator: Daria Solak

Oprawa: miękka

Objętość: 32 strony

Grupa docelowa: 5-7 lat

Premiera: 16 sierpnia 2017

Poziom 1

Eufrozyna zna się na gotowaniu, jak mało kto. Wie, co warto dodać do zupy pomidorowej, aby ta była najlepsza pod słońcem. Spokojnie, naszym czytelnikom zdradza swoje sposobiki na pyszne danko, które uwielbiają prawie wszystkie dzieci. A więc potrzebna będzie bazylia, odrobina masła, szczypta ostrej papryki oraz włoski ser parmezan. Eufrozyna podpowie, ile czego odmierzyć i kiedy co wrzucić do garnka. I robi to tak, że małemu czytelnikowi nie tylko ślinka poleci, nie tylko zechce, jak najszybciej zabrać się do gotowania, ale też połknie książkę, stronę po stronie, zupełnie niechcący. To zasługa fantastycznego tekstu Justyny Bednarek, ale też soczystych ilustracji Darii Solak, która - jak sama przyznaje - kocha jeść i malować pomidory.

Czytam i główkuję 

Trzypoziomowa seria Czytam i główkuję dla dzieci w wieku od 4 do 9 lat. Cykl łączy pięknie zilustrowane opowiadania z przesympatycznymi bohaterami śmiało rozwiązującymi nietuzinkowe problemy, okraszone ogromną dawką humoru, z zaskakującymi łamigłówkami, szalonymi zagadkami wspomagającymi logiczne myślenie i rozwijającymi przydatne w codziennym życiu umiejętności oraz mnóstwem naklejek. To wszystko autorstwa wybitnych pisarzy dziecięcych. Czytanie i aktywna zabawa z bohaterami literackimi w jednym! 

W serii Czytam i główkuję połączenie literatury, obrazu, zabawy i ćwiczeń tworzy całość, która jednocześnie pobudza kreatywność, uczy logicznego myślenia, zachęca do rozwiązywania problemów i wzmacnia wiarę we własne możliwości. W ten oto sposób, podczas zabawy, dzieci niepostrzeżenie oswajają matematykę. Staje się ona częścią wspólnie przeżytej opowieści, początkiem jakiegoś ciągu dalszego, drogi do sukcesu, do pewności, że w każdej trudnej sytuacji znajdzie się rozwiązanie. I tak właśnie jest. Bo dziś wszyscy - czy tego chcemy czy nie - w życiu nieustannie zderzamy się z sytuacjami, które wymagają od nas odwagi w myśleniu.

Król Gromoryk i niesforne jajko na miękko

Autor: Wojciech Widłak

Ilustrator: Ewa Poklewska-Koziełło

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 32 strony

Grupa docelowa: 3-7 lat

Premiera: 13 września 2017

Królewski kucharz akurat zachorował, więc stery w zamkowej kuchni przejmują Gromoryk i Gaduła. Król oraz jego gadatliwy kot postanawiają przygotować pyszne śniadanie. Ciekawe, jak sobie poradzą... Król Gromoryk jest nietypowym władcą. Jego przygody zaskakują i skłaniają do myślenia!

Fredek i miara wszystkiego

Autor: Zofia Stanecka

Ilustrator: Marta Szudyga

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 48 stron

Grupa docelowa: 3-7 lat

Premiera: 13 września 2017

Fryderyk Epsilon Dwudziesty z planety Pedanterii przez przypadek trafia na Ziemię. Dla kosmity, który chce odpocząć od panującego na swojej planecie porządku, dom Jagody i jej braci okazuje się wymarzonym miejscem. A znajomość z rodzeństwem Ziemian obfituje w niezwykłe przygody.

Szczurki nie dają się wygryźć

Autor: Rafał Witek

Ilustrator: Daniel de Latour

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 64 strony

Grupa docelowa: 3-7 lat

Premiera: 13 września 2017

Po powrocie z wakacji szczurki czeka przykra niespodzianka. Ich kanał zajęły koty z bandy Kaprawego Oczka. Odzyskanie mieszkania będzie wymagać wielkiego sprytu i pomocy innych zwierząt. Szczurki to niezwykła kompania. Ich szalone przygody śmieszą i zachęcają do rozwiązywania najdziwniejszych łamigłówek.

Literacki Egmont

Basia i basen

Autor: Zofia Stanecka

Ilustrator: Marianna Oklejak

Oprawa: twarda

Objętość: 24 strony

Grupa docelowa: 3-7 lat

Premiera: 2 sierpnia 2017

Tata zabiera Basię i Janka do parku wodnego. Czy Basia nauczy się pływać? Czy odważy się zjechać z największej zjeżdżalni? I czy uda jej się umknąć przed... rekinem?

Przygody Basi pomagają dziecku zrozumieć świat, swym humorem rozśmieszają dzieci i dorosłych.

Zerwij z nią!

Autor: Ewa Nowak

Oprawa: miękka

Objętość: 248 stron

Grupa docelowa: 13 +

Premiera: 30 sierpnia 2017

Kolejna po "Nie do pary" i "Błahostce i kamyku" znakomita powieść Ewy Nowak przeznaczona dla nastoletnich czytelników.

Jacek to nieśmiały i wrażliwy, ale jednocześnie zadziorny chłopak z rozbitej rodziny. Emilka jest oczkiem w głowie rodziców, ma przejąć rodzinny interes i wypełnić wielopokoleniową tradycję. Chłopak i dziewczyna wpadają na siebie przypadkiem. Spragnieni ciepła i akceptacji, zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia...

Niestety rodzice Emilki nie chcą zaakceptować wyboru córki. Gdy tylko nadarza się okazja, zabraniają jej kontaktów z Jackiem, wciąż powtarzając, że to chłopak nie dla niej i upierając się, że robią to dla dobra córki.

Czy miłość nastolatków zniesie taką próbę? W jakim stopniu rodzice mogą ingerować w życie i wybory własnych dzieci? Jak bardzo te wybory mogą zaważyć na ich losie?

Poruszająca opowieść o miłości, akceptacji, zwątpieniu i trudnym wkraczaniu w dorosłe życie.

Bramkarze. Samotnicy, akrobaci, dyrygenci

Autor: Joanna Jagiełło, Jarosław Kaczmarek

Oprawa: flexi

Objętość: 160 stron

Grupa docelowa: 13-16 lat

Premiera: 30 sierpnia 2017

Indywidualista, samotnik, szaleniec - czy te określenia odpowiadają na pytanie, kim naprawdę są bramkarze? Na pewno nie! Bramkarze to ważne figury w szachowej partii, do której porównuje się czasem piłkarski mecz. Poznaj niezwykłe historie pięciu topowych bramkarzy: Neuera, Čecha, Casillasa, Buffona, Fabiańskiego. Jacy są? Jakie cechy charakteru sprawiły, że stali się mistrzami? Zdradzamy tajniki bramkarskiego rzemiosła, dzięki którym ci najwięksi odnieśli spektakularne sukcesy. Wejdź do gry!

Napastnicy. Snajperzy, dryblerzy i szaleńcy

Autor: Joanna Jagiełło, Jarosław Kaczmarek

Oprawa: flexi

Objętość: 160 stron

Grupa docelowa: 13-16 lat

Premiera: 30 sierpnia 2017 

Co jest najważniejsze w piłce nożnej? Oczywiście GOLE! Nic więc dziwnego, że za najwybitniejszych piłkarzy uważa się tych, którzy strzelają ich najwięcej. To dlatego nazywani są: snajperami, łowcami goli, czasem szaleńcami. Oto oni: Ronaldo, Drogba, Griezmann, Suarez, Lewandowski, czyli pięciu wspaniałych napastników. Ich historie są jak pasjonujące mecze. Co sprawiło, że zostali mistrzami? Jak osiągnęli doskonałość? Sprawdź i wejdź do gry!

Legia to jest potęga

Autor: Dariusz Tuzimek

Ilustrator: Marzenna Dobrowolska

Oprawa: flexi

Grupa docelowa: 7-12 lat

Premiera: 13 września 2017

Pierwszy mecz Legia rozegrała sto lat temu. Od tego czasu zasłużyła na miano najpotężniejszego klubu piłkarskiego w Polsce, mimo jej udziałem były nie tylko wzloty i zwycięstwa. Mówiąc o Legii, trudno nie wspomnieć o jej kibicach. Wyjątkowych, bo wiernych, lojalnych i cierpliwych. Nikt tak nie dopinguje jak oni. I o tym jest ta książka: o narodzinach największego klubu, gwiazdach minionych i obecnych, najlepszych meczach, stadionie, starej i nowej Żylecie, ale przede wszystkim o tych, co siedzą na trybunach i śpiewają: "Legia to jest potęga". Dla zagorzałych fanów -  część ze zdjęciami zawodników i miejscem na autografy.

Hania Humorek I Smrodek. Apetyt na święta

Autor: Megan McDonald

Ilustrator: Peter Reynolds

Tłumacz: Aldona Możdżyńska

Oprawa: miękka

Objętość: 96 stron

Grupa docelowa: 7-12 lat

Premiera: 13 września 2017

Zbliża się Święto Dziękczynienia i coroczny Festiwal Żarłoków. Hania i Smrodek trenują przed zawodami. MUSZĄ wygrać. Hania wierzy, że zdobędzie pierwszą nagrodę: wielkiego, soczystego indyka. Już prawie czuje jego smak.

Bip! Bip! Bip! Takie odgłosy wydaje z siebie stoper Smrodka Błyskawica, Ultra XE611M25, kiedy Hania i Smrodek skaczą, czołgają się i robią inne ćwiczenia przed dniem zawodów. Co jednak się stanie, jeżeli nie wygrają? Fruwające podroby! Czy w Święto Dziękczynienia rodzina Smrodków będzie głodować jak pierwsi osadnicy, czy też babcia Lusia naprędce przygotuje jakąś pyszną potrawę?

Hania Humorek i lista marzeń

Autor: Megan McDonald

Ilustrator: Peter Reynolds

Tłumacz: Aldona Możdżyńska

Oprawa: miękka

Objętość: 96 stron

Grupa docelowa: 7-12 lat

Premiera: 13 września 2017

Hania Humorek jest królową różnego rodzaju list. Ma listę przezwisk dla swojego brata i listę swoich kolekcji. Ma nawet listę wszystkich swoich list!

Pewnego dnia Hania znajduje tajemniczą Listę Marzeń Ostatnich swojej babci. Ta lista jest jak przepis na superciekawe życie: przejechać się na słoniu, przespać się w zamku, zobaczyć piramidy w Egipcie. Wow!

Ale dlaczego to ostatnie marzenia babci Lusi? Kiedy Hania się o tym dowiaduje, czym prędzej sporządza własną listę: nauczyć się robić gwiazdę, pojeździć konno, pojechać na Antarktykę (tę prawdziwą)... Punktów jest o wiele, wiele więcej. Królowa List musi się pospieszyć, jeśli chce spełnić wszystkie swoje marzenia, zanim... zanim pójdzie do czwartej klasy!

Książki licencyjne

Star Wars. Kirigami

Autor: Marc Hagan-Guirey

Ilustrator: John Godwin

Tłumacz: Anna Hikiert, Błażej Niedziński

Oprawa: miękka

Objętość: 96 stron

Grupa docelowa: 16+

Premiera: 6 września 2017

Nareszcie dzięki sztuce kirigami łatwo odtworzysz niesamowite pojazdy i statki z odległej galaktyki - od Sokoła Millennium i myśliwców TIE po skuter Rey. W książce znajdziesz 15 szablonów niezapomnianych maszyn kosmicznych!

Poznaj niezwykłe możliwości papieru. Przy odrobinie światła i fantazji urzeczywistnisz klimat gwiezdnowojennych scenerii. Wycinaj, wypychaj, zaginaj - baw się dobrze!

Tworzenie kirigami ukazuje dwoistą naturę papieru. W procesie projektowania zamieniasz pojedynczą kartkę w trójwymiarową strukturę. Jednak prawdziwa zabawa zaczyna się wtedy, gdy możesz zaprezentować swój model. Po podświetleniu papier zyskuje wymiar teatralny. Oświetlenie modelu jest jak kręcenie własnego ujęcia filmowego.

Do każdego modelu dołączone są wskazówki dotyczące wycinania i zaginania. Ostrze, wykałaczka i metalowa linijka staną się w twoich rękach narzędziami magicznymi!

Minecraft. Podręcznik użytkowania czerwonego kamienia

Autor: Craig Jelley

Ilustrator: Ryan Marsh

Tłumacz: Anna Hikiert

Oprawa: twarda

Objętość: 96 stron

Grupa docelowa: 7-12 lat

Premiera: 13 września 2017

Stań się mistrzem technologii i buduj niesamowite urządzenia. Pomoże ci w tym Podręcznik użytkowania czerwonego kamienia. Odkryjesz w nim możliwości wykorzystania podzespołów czerwonego kamienia i dowiesz się, jak zestawiać obwody, by tworzyć niesamowite konstrukcje z wykorzystaniem swoich nowych zdolności! Dzięki radom i wskazówkom specjalistów z Mojanga, ten podręcznik stanie się pomocnym źródłem informacji o inżynierii w świecie Minecrafta.

Minecraft. Podręcznik podboju Netheru i kresu

Autor: Stephanie Milton

Ilustrator: Ryan Marsh, James Bale

Tłumacz: Anna Hikiert

Oprawa: twarda

Objętość: 80 stron

Grupa docelowa: 7-12 lat

Premiera: 13 września 2017 

Niełatwo jest przetrwać w wymiarach zwanych Netherem i Kresem! A jeśli zechcesz potem wrócić do Świata Podstawowego, będziesz musiał podszlifować swoje umiejętności. Podręcznik podboju Netheru i Kresu pomoże ci przetrwać w najtrudniejszych warunkach. Dowiesz się z niego: jak poruszać się w obcym środowisku, jak walczyć z miejscowymi mobami oraz jak odnajdować rzadkie bloki i przedmioty. Rady i wskazówki specjalistów z Mojanga będą pomocnym źródłem informacji dla każdego, kto będzie chciał przeżyć podróż po Netherze i Kresie.

Minecraft. Rocznik 2018

Autor: Stephanie Milton

Ilustrator: Ryan Marsh

Tłumacz: Anna Hikiert

Oprawa: twarda

Objętość: 72 strony

Grupa docelowa: 7-12 lat

Premiera: 13 września 2017

W "Roczniku 2018" przedstawiono nowe informacje o grze i aktualne wieści z Mojanga. Dzięki nim czytelnik będzie lepiej przygotowany do nowych wyzwań w trybie przetrwania i w trybie przygody. W książce zaprezentowano również możliwości tworzenia nowych budowli, takich jak: park wodny, netherowy rollercoaster czy warsztat Świętego Mikołaja. Podano także informacje niezbędne do podboju i przetrwania w opuszczonej kopalni, leśnym dworze i twierdzy. Zaprezentowano też bardzo ciekawy wywiad z Maksem Brooksem, który napisał pierwszą oficjalną powieść osadzoną w świecie Minecrafta pt. "Minecraft. The Island".

Puszka prezentowa Minecraft

Autor: Stephanie Milton

Ilustrator: Joe McLaren

Tłumacz: Anna Hikiert

Oprawa: miękka

Objętość: 136 stron

Grupa docelowa: 7-12 lat

Premiera: 13 września 2017

"Puszka prezentowa Minecraft" zawiera: (1) "Księgę sekretów Ocalałych" - wspaniały, pełen przydatnych rad podręcznik napisany przez doświadczonych minecraftowców, przedstawiający zaawansowane strategie przetrwania, (2) "Szkicownik gracza" - w nim będziesz mógł zaprezentować to, czego się do tej pory nauczyłeś, jednocześnie przeżywając niezwykłą podróż po wszystkich wymiarach Minecrafta, (3) niesamowity plakat z wrogimi mobami i (4) arkusz zabawnych naklejek. Całość jest zapakowana w oryginalne pudełko. To wspaniałe wydanie może stanowić wymarzony prezent dla każdego, kto gra w tę niezwykłą grę.

Następcy. Bunt na Wyspie Potępionych

Autor: Melissa de la Cruz

Ilustrator: Disney

Tłumacz: Natalia Wiśniewska

Oprawa: miękka

Objętość: 304 strony

Grupa docelowa: 7-12 lat

Premiera: 13 września 2017

Głęboko na dnie morza potężny trójząb króla Trytona znalazł się nieoczekiwanie za magiczną barierą otaczającą Wyspę Potępionych, na której żyją na zesłaniu łotrzy i banici. Uma, córka Urszuli, odwieczna rywalka Mal, nie może uwierzyć w swoje szczęście. Nareszcie choć raz dla odmiany przytrafiło się jej coś dobrego. Uma zamierza zrobić wszystko co w jej mocy, by wejść w posiadanie tego niezwykłego złotego przedmiotu. Aby zrealizować ten plan, potrzebuje pirackiej załogi.

Kiedy Mal, Evie, Carlos i Jay dowiadują się o zaginionym trójzębie, uznają, że muszą go odszukać, zanim wpadnie on w ręce mieszkańców wyspy. Na szczęście dzieci łotrów mają talent do odnajdywania zaginionych magicznych przedmiotów.

Podczas gdy Uma szykuje się do wypłynięcia w rejs, razem z Harrym, synem kapitana Haka, i Gilem, synem Gastona, a także innymi najgroźniejszymi piratami z Wyspy Potępionych, zreformowane dzieci złoczyńców opracowują własny plan. Ponieważ Bena wezwały królewskie obowiązki, Mal, Evie, Carlos i Jay nie zamierzają przestrzegać wszystkich zasad podczas jego nieobecności. W końcu wykorzystywanie zła do czynienia dobra nie możne być naganne. Prawda?

Ekscytujący i pełen niebezpieczeństw wyścig po trójząb króla Trytona skłania dawne przyjaciółki do rywalizacji - oba zespoły walczą o przyszłość Auradonu. Drużyny Mal i Umy wypływają na wzburzone wody, ale tylko jedna łódź utrzyma się na powierzchni.

My Little Pony. Wielka tajemnica Pinkie Pie

Autor: Klaudyna Cwynar

Ilustrator: Hasbro

Tłumacz: Aleksandra Ożarowska

Oprawa: miękka

Objętość: 16 stron

Grupa docelowa: 3-7 lat

Premiera: 20 września 2017

Odkryj niepowtarzalny zestaw, który zawiera książeczkę z serialową opowieścią, figurkę Pinkie Pie oraz kartonowy domek, który możesz samodzielnie złożyć i ozdobić, jak tylko zechcesz!

Pinkie Pie jest niezwykle podekscytowana, ponieważ w kuchni Pani Cake znajduje list, w którym księżniczka Cadance wyjawia, że ona i Shining Armor spodziewają się źrebaczka! Niestety, różowa klaczka musi dochować tajemnicy aż do przyjazdu królewskiej pary. To niezwykle trudne zadanie dla kucyka o tak wybuchowym temperamencie, dlatego Pinkie Pie zachowuje się bardzo dziwnie. Robi wszystko, by zatrzymać radosne wieści tylko dla siebie, unika nawet kontaktu z innymi mieszkańcami Ponyville!

My Little Pony. Pora na czas

Autor: Klaudyna Cwynar

Ilustrator: Hasbro

Tłumacz: Paulina Zagórska

Oprawa: miękka

Objętość: 16 stron

Grupa docelowa: 3-7 lat

Premiera: 20 września 2017

Odkryj niepowtarzalny zestaw, który zawiera książeczkę z serialową opowieścią, figurkę Twilight Sparkle oraz kartonowy domek, który możesz samodzielnie złożyć i ozdobić, jak tylko zechcesz!

Wszyscy doskonale wiedzą, że Twilight Sparkle to mistrzyni perfekcyjnego planowania. Niestety okazuje się, że nie zawsze jest w stanie przewidzieć rozwój wypadków... Niespodziewanie w jej bibliotece zjawia się gość z przyszłości, który jest... nią samą! Przybysz ma potarganą grzywę, piracką opaskę na oku oraz bliznę na pyszczku. Zanim jednak Twilight dopuszcza go do głosu, ten znika! Klaczka podejrzewa, że to zapowiedź katastrofy, która wisi nad Ponyville. Postanawia zrobić wszystko, by zmienić bieg zdarzeń, ale na jej nieszczęście każdy ruch doprowadza do tego, że upodabnia się do siebie z przyszłości. To prawdziwa gra na czas!

Przeczytaj tę zabawną opowieść, by dowiedzieć się, co jeszcze wymyśli Twilight, by uniknąć kłopotów, a następnie baw się bez końca fantastyczną figurką swojej ulubionej bohaterki i jej domkiem!

Atlas świata. My Little Pony

Autor: Adrianna Zabrzewska

Ilustrator: Justyna Trzaska

Oprawa: twarda

Objętość: 96 stron

Grupa docelowa: 3-7 lat

Premiera: 20 września 2017

Ten wspaniały atlas zabierze cię w niezapomnianą podróż po Equestrii!

Czy wiesz, gdzie znajduje się dom Rainbow Dash? Czy znasz miejsce, w którym zabawa nie ma końca? Czy umiesz wskazać na mapie Nasze Miasteczko? Jeśli nie, to znaczy, że ta książka jest właśnie dla ciebie! Znajdziesz w niej mnóstwo ciekawostek i anegdot z każdego zakątka krainy kucyków. Oprócz tego poznasz rodziny Fluttershy i Pinkie Pie, odwiedzisz Babcię Smith na farmie Sweet Apple i zastukasz kopytkami w rytmie wodewilu w słonecznej Appleloosie. A to wszystko bez wychodzenia z domu! W tej niesamowitej wyprawie będzie ci towarzyszył Spike, z nim na pewno nie będziesz się nudzić!  Podczas zwiedzania możesz bawić się fantastyczną figurką swojego ulubionego smoczego bohatera!

Komiksy

Smerfowanie biżuterii, tom 17

Scenariusz: Luc Parthoens i Thierry Culliford

Rysunki: Alain Maury

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: miękka

Objętość: 48 stron

Format: 216x285

Język oryginału: francuski

Seria: Smerfy Komiks

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

Kolejny album o niebieskich skrzatach. Smerfy szykują się do obchodów święta wiosny, ale Zgrywus wpada w ręce wędrownych kuglarzy. Pewien łotr wymyśla dla niego ryzykowne zajęcie, podczas którego Smerf nauczy się otwierać wszystkie zamki i kłódki... Tymczasem przyjaciele wyruszają mu na ratunek, ale będą musieli pokonać wiele przeszkód, aby bezpiecznie wrócić do domu!

Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford (1928-1992), używający pseudonimu Peyo. Obecnie autorami serii są następcy Peyo, w tym jego syn Thierry.

Kajko i Kokosz - Łamignat Straszliwy, tom 2  

Scenariusz: Maciej Kur, Tomasz Samojlik

Rysunki: Piotr Bednarczyk, Sławomir Kiełbus, Tomasz Samojlik

Oprawa: miękka

Objętość: 40 stron

Format: 216x285

Język oryginału: polski

Seria: Kajko i Kokosz - Nowe Przygody

Kategoria: komiks polski

Tematyka: humor

Kajko i Kokosz Janusza Christy to jedna z najpopularniejszych polskich serii komiksowych. Kolejne pokolenia czytelników zachwycają się przygodami dwóch dzielnych słowiańskich wojów. Pełna kolorowa edycja oryginalnego cyklu składa się z 20 tomów.

Kontynuacji kultowej serii podjęli się - w swoim stylu, ale z wielkim szacunkiem dla ducha oryginału - znani polscy scenarzyści i rysownicy: Piotr Bednarczyk, Sławomir Kiełbus, Maciej Kur oraz Tomasz Samojlik. W nowych komiksach z Mirmiłowa powracają starzy bohaterowie - rozbójnik Łamignat i jego ukochana żona Jaga, fajtłapowaci Zbójcerze na czele z Hegemonem, niesforny smok Miluś, desperujący Mirmił i jego rubaszny brat Wojmił, a także sami tytułowi bohaterowie.

Czytelnicy znajdą w nowych przygodach Kajka i Kokosza wszystko to, za co kochali oryginalną serię - przygody, czary, bijatyki, humor sytuacyjny i słowny.

Wujaszkowie Dalton, tom 78

Scenariusz: Laurent Gerra, Jacques Pessis

Rysunki: Achdé

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: miękka

Objętość: 48 stron

Język oryginału: francuski

Seria: Lucky Luke

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

Przebywający w więzieniu Daltonowie dowiadują się, że mogą wyjść na wolność, jeśli zaopiekują się swoim małym krewniakiem Emmettem Juniorem. Co więcej, mają wieść dostatnie życie w wielkiej rezydencji zarządzanej przez kamerdynera! Jest tylko jeden haczyk: muszą pozostawać po kuratelą Lucky Luke’a. Samotny Kowboj ma również sprawować opiekę nad prawidłowym wychowaniem Juniora. Wypełnienie tych wszystkich zadań okaże się dla Luke’a bardzo trudnym zadaniem.

Cykl Lucky Luke był przez wiele lat tworzony przez mistrzów komiksu Morrisa i Goscinnego, a po ich śmierci jest kontynuowany przez uznanych francuskich autorów. Rysownik Achdé jest współtwórcą kilkunastu serii humorystycznych takich jak Big Twin, Esmeralda czy Kid Lucky. Równie znani są scenarzyści: Laurent Gerra (Grandes gueules) i Jacques Pessis (Spaghetti).

Ziemia obiecana, tom 80

Scenariusz: Jul

Rysunki: Achdé

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: miękka

Objętość: 48 stron

Język oryginału: francuski

Seria: Lucky Luke

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

Lucky Luke spotyka Jacka, starego znajomego, który znany jest ze ściągania na siebie nieszczęść. Przyjaciel prosi Samotnego Kowboja, aby ten bezpiecznie przeprowadził przez bezdroża Dzikiego Zachodu jego mającą przybyć z Europy rodzinę. Okazuje się, że są to Żydzi aszkenazyjscy, którzy musieli wyemigrować z terenów rozbiorowej Polski, by szukać szczęścia w Nowym Świecie. Na wędrowców będzie czekać wiele niebezpieczeństw na pustyniach i terenach Indian, ale największym wyzwaniem okażą się dla Luke’a sami niezwykli przybysze...

Cykl Lucky Luke był przez wiele lat tworzony przez mistrzów komiksu Morrisa i Goscinnego, a po ich śmierci jest kontynuowany przez uznanych francuskich autorów. Rysownik Achdé jest współtwórcą kilkunastu serii humorystycznych takich jak Big Twin, Esmeralda czy Kid Lucky. Z kolei Jul napisał scenariusze do wielu komiksów, m.in. Silex and the city.

INTERIA.PL/materiały prasowe

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: książki dla dzieci

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje