Reklama

Malutka Tosia walczy ze straszną chorobą

Rodzice Tosi tuż po narodzinach wyczekiwanego dziecka dowiedzieli się, że z ich córeczka jest chora. Mimo że ciąża przebiegała niemal podręcznikowo, a badania niczego podejrzanego nie wykazywały, Tosia urodziła się z padaczką, której nie zwalczały żadne leki - stan dziecka stale się pogarszał.

Po ponad 2 latach specjalistycznych badań i wizyt u kilkudziesięciu lekarzy diagnoza wciąż nie jest ostatecznie potwierdzona. Być może Tosia cierpi na rzadką chorobę genetyczną, być może jest to wciąż nieodkryte schorzenie metaboliczne. Jedno jest pewne - obecnie jedynym ratunkiem jest specjalistyczna rehabilitacja oraz rygorystyczna dieta ketogeniczna.

Rodzice Tosi każdego dnia na nowo podejmują heroiczną walkę o jej zdrowie - muszą działać na wielu płaszczyznach, bo dziewczynka nie chodzi, nie słyszy i słabo widzi. W maju tego roku dzięki zbiórce w portalu Siepomoga udało się zebrać pieniądze na wyjazd do Schön Klinik w Niemczech. Miesięczna wizyta pomogła dobrać leki i ćwiczenia oraz przeprowadzić serię diagnostycznych badań, dzięki którym po raz pierwszy mogła paść diagnoza choroby mitochondrialnej. Badania te pozwoliły wskazać kierunek poszukiwań specjalistów i odpowiednich terapii.

Reklama

Wciąż jest więc wiele do zrobienia, a rodzice Tosi potrzebują wsparcia, także finansowego.

Kup wartościową książkę dla dzieci i pomóż Tosi wrócić do zdrowia

Pomóc możesz, kupując wyjątkową książkę dla dzieci, która powstała w ramach akcji charytatywnej PrzyTulanki dla Tosi. 19 pisarzy, poetów i ilustratorów stworzyło niezwykły zbiór wierszy i opowiadań, nie pobierając żadnego honorarium. Pieniądze na druk książki zebrano poprzez zbiórkę na wspieram.to, a w jej dystrybucję (także bez żadnej prowizji) zaangażowała się księgarnia internetowa bonito.pl. Dzięki temu cały dochód ze sprzedaży książki trafia na konto Tosi w Fundacji Kawałek Nieba.

Książkę można kupić tutaj:

https://bonito.pl/k-1117157-przytulanki-opowiadania-i-wiersze-dla-dzieci-ksiazka-charytatywna

"PrzyTulanki" - książka, która leczy

Jak oswajać dzieci z chorobą i niepełnosprawnością? Czy to, że ktoś jest inny, oznacza, że należy się go bać? "PrzyTulanki" to zbiór wartościowych tekstów, które będą pretekstem do rozmów z dziećmi o ważnych i niełatwych sprawach. Tak o książce pisze Michał Rusinek: "Wspaniali polscy pisarze i ilustratorzy wzięli na warsztat słowo "przytulanka" i przyjrzeli mu się z różnych stron, poruszając przy okazji ważne dla dzieci (i dorosłych) tematy: akceptacji, choroby, wykluczenia, starości, umiejętności przepraszania czy radzenia sobie z emocjami". Bogato ilustrowana książka w twardej oprawie zachwyci każde dziecko (a także rodzica) i przeniesie je w pełen humoru i optymizmu świat, pokazując jednocześnie, co w życiu jest najważniejsze.

Nie zostawiaj Tosi samej w tej trudnej walce - pomóż, kupując książkę:

https://bonito.pl/k-1117157-przytulanki-opowiadania-i-wiersze-dla-dzieci-ksiazka-charytatywna

Więcej informacji o Tosi, akcji i książce: www.przytulankidlatosi.pl

Jeśli nie możesz kupić książki, prosimy - poinformuj o niej swoich bliskich i znajomych.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama