Reklama

Reklama

Mechaniczny smok

​LEGO Ninjago Movie to prawdopodobnie najlepsza seria tematyczna duńskich klocków, jaka ukazała się w 2017 roku. Dopracowane pod każdym względem zestawy nie tylko świetnie oddają klimat filmowej produkcji, ale jednocześnie sprawiają radość małym i dużym fanom LEGO.

Wydaje się, że kupując zestaw z serii LEGO Ninjago Movie nie można wybrać źle. Praktycznie każdy, od pojedynczej minifigurki kolekcjonerskiej, po olbrzymie, rozpalające wyobraźnię fanów miasto, jest doskonały. Nie inaczej rzecz się ma zestawem 70612, czyli Mechanicznym smokiem zielonego ninja. Składający się z 544 elementy model, prezentuje się fenomenalnie na półce, a dzieciom oferuje mnóstwo możliwości zabawy.

Reklama

W pudełku znajdziemy też cztery figurki. Jest oczywiście Llooyd, czyli zielony ninja, Sensei Wu, czteroręki, złowrogi Garmadon oraz walczący po stronie zła Charlie. Każda z figurek jest wyjątkowo starannie wykonana i wyposażona w szereg interesujących broni. W nawiązaniu do filmu Garmadon dzierży laserowy wskaźnik, który jest wabikiem dla tzw. broni ostatecznej. Wykonany również z klocków, świetnie odwzorowuje element naszego świata przeniesiony do krainy klocków.

Prawdziwa zabawa zaczyna się jednak podczas budowy smoka. To mechaniczne monstrum, kryje w sobie mnóstwo interesujących technik konstrukcyjnych i możliwości zabawy. Regulowane są jego łapy, szczęka, głowa i tułów. W rezultacie można go ustawić praktycznie w dowolnej pozycji, dzięki dżemu prezentuje się fenomenalnie jako ozdoba kolekcji. Jest nią również ze względu na fantastyczne i dość rzadkie kolory - szarozielony z elementami złota to połączenie wręcz idealne.

Model jest też duży. Po zbudowaniu mierzy aż 60 centymetrów długości od końca ogona po paszczę. Do tego ogon jest wyposażony w sprytny mechanizm umożliwiający machanie, co tylko dodaje mu wartości zabawowej. Dzieci uwielbiają przewracać nim Garmadona, Charliego i innych złych bohaterów. Równie interesującą opcją jest możliwość schowania pod specjalnymi pokrywami silników smoka, dzięki czemu może udawać prawdziwego, a nie mechanicznego stwora.

Patrząc na Mechanicznego smoka zielonego ninja nie ma się wątpliwości, że został stworzony z dużą dozą pasji i serca. Ilość drobnych detali i smaczków zaskakuje, a na gotowy model można patrzeć lub bawić się nim godzinami. Do tego, podobnie jak pozostałe zestawy z tej serii, reprezentuje bardzo dobry współczynnik ceny do liczby klocków. To model praktycznie doskonały, który mogę polecić z całego serca.

Dowiedz się więcej na temat: Lego | LEGO Ninjago Movie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje