Reklama

Reklama

Mordercza Adelka – superbohaterka, jakiej potrzebuje każde dziecko!

Spora dawka czarnego humoru i szczypta czułości – oto przepis Adelki na to, jak przeżyć w świecie, w którym nikt nie traktuje dzieci poważnie!

Adelka byłaby zwykłą, uroczą dziewczynką z rudymi włosami i wielką głową, gdyby nie fakt, że szkoli się w byciu dyktatorem i świetnie udaje jej się wprowadzać terror w domu i w szkole. Bezskutecznie, ale nie poddając się, próbuje pozbyć się kota, który wcale nie wyrósł na lwa (co za rozczarowanie!).

Nie interesują jej amory... No chyba że dzięki nim zyska kogoś w rodzaju niewolnika. Kusząca perspektywa!

Jeśli wydawało wam się, że to dorośli rządzą światem, byliście w błędzie! Witajcie w świecie Adelki - dziewczynki, której nie da się polubić, ale też nie można jej nie pokochać!  

Reklama

Kto za tym stoi - czyli: dlaczego warto pozwalać dzieciom malować, gdzie się da!    

Mr Tan, a właściwie Antoine Dole. Pierwsze kontury Adelki stworzył w wieku czternastu lat w... zeszytach szkolnych! Jest autorem licznych komiksów i powieści dla nastolatków, które spotkały się z uznaniem krytyków.          

Miss Prickly, właściwie Isabelle Mandrou. Absolwentka szkoły artystycznej ENAAI. Ilustratorka pierwszych 7 tomów "Morderczej Adelki". Autorka graficznej powieści pt. "Animal Jack".  

Mordercza Adelka zjednała sobie nawet psychologów!       

Bardzo ważne dla rozwoju dziecka jest pokazywanie mu różnorodności, czy też - wielobarwności świata. Pozwala to pielęgnować takie cechy jak samodzielność czy samoakceptacja. Obecność superbohaterów w życiu dziecka może być w tym pomocna. Ich wyjątkowość (pojmowana na wiele sposobów) sprawia, że dzieci zaczynają się z nimi utożsamiać. Proces ten, odpowiednio nadzorowany przez rodziców, może zaowocować w rozwoju dzieci.  

Adelka z pozoru jest zwyczajną, rudowłosą dziewczynką. Nie ma nadprzyrodzonych mocy, nie dąży do naprawy świata, a mimo to można ją nazwać superbohaterką, ponieważ ma jedną bardzo ważną cechę: ignoruje społeczne konwenanse, łamiąc stereotypy. Inteligentna, szczera do bólu indywidualistka z głową pełną zwariowanych pomysłów pokazuje dzieciom, że warto być sobą. "Mordercza Adelka" świetnie sprawdzi się jako książka do samodzielnej lektury dla dziecka dopiero rozpoczynającego przygodę z czytaniem.

Forma komiksu będzie zachętą zarówno do nauki, jak i do doskonalenia czytania, co sprzyja rozwojowi wyobraźni. Jednocześnie jest to książka, która może dać początek rodzinnym rozmowom na ważne, choć nie zawsze łatwe tematy. To przede wszystkim lektura, która całej rodzinie da mnóstwo powodów do śmiechu, ucząc wszystkich dystansu do świata. - Joanna Zembrzucka, psycholog dziecięcy  


INTERIA.PL/materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: książki dla dzieci

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje