Reklama

Reklama

Możesz odzyskać figurę sprzed ciąży

Marzysz o tym, by twój brzuch znów był płaski? Pomoże ci w tym nasz zestaw ćwiczeń. Radzimy też, w jaki sprzęt do treningu warto zainwestować.

Chciałabyś zapomnieć wreszcie o luźnych tunikach i spodniach sprytnie maskujących brzuszek? To możliwe, ale pod warunkiem, że - zamiast czekać na cud - zaczniesz regularnie się gimnastykować.

Reklama

A może zastanawiasz się nad kupnem jakiegoś sprzętu, który zmobilizuje cię do wysiłku? Podpowiemy ci, co warto sobie sprawić, a bez jakich gadżetów możesz się obejść. Radzimy też, w jaki sposób trenować, by efekty były szybkie.

Guma do ćwiczeń

Dzięki niej można ćwiczyć mięśnie całego ciała. Warto ją kupić tym bardziej, że kosztuje niewiele. Zestaw trzech lateksowych gum będzie twój już za niecałe 30 zł.

Jak ćwiczyć?

Chwyć gumę i okręć ją wokół nadgarstków. Rozstaw ręce na szerokość barków i podnieś nad głowę. Rozciągnij taśmę, opuszczając ramiona na boki, tak jakbyś chciała ułożyć ją na łopatkach. Ćwiczenie wzmacnia mięśnie grzbietu.

Hula-hoop z wypustkami

Kółko zajmuje mało miejsca (składa się z części, które można odczepić) i jest w miarę tanie (ok. 30-60 zł).

Jak ćwiczyć?

Kręć nim jak klasycznym hula- -hoop. Wzmocnisz mięśnie środka, które stabilizują ciało i nadają mu prostą linię. Kręcenie biodrami uaktywnia mięśnie brzucha. Wypustki robią masaż, pobudzają krążenie krwi i rozbijają podskórne zapasy tkanki tłuszczowej. Talia się wysmukla, a skóra brzucha robi gładsza.

Pas wibrujący

Jest drogi - podstawowy model to wydatek ok. 100 zł. Nie nadaje się do ćwiczeń, ale do masażu. Nie robi tego jednak na tyle mocno, by przynieść znaczący efekt.

Twister (dysk do kręcenia biodrami)

Przydatna rzecz! Urozmaica trening. Najprostszy model możesz kupić nawet za niecałe 20 zł.

Jak ćwiczyć?

Stań na twisterze i zacznij się na nim poruszać: kręć biodrami, a rękoma wykonuj takie ruchy, jakbyś chciała boksować. Takie ćwiczenia świetnie wymodelują talię.

Obręcz do pilatesu

Kosztuje dość dużo, bo około 50 zł i jest mało przydatna. Zastąpisz ją małą piłką, którą później będzie mógł się bawić twój maluch.

Hantle

Są tanie - komplet kosztuje od 15 zł - warto je sobie sprawić.

Jak ćwiczyć?

Połóż się na plecach. Podnieś hantle nad klatkę piersiową, lekko ugnij łokcie. Rozchylaj ramiona, tak by łokcie dotknęły podłoża. Ćwiczenie to wzmacnia mięśnie klatki piersiowej, które podtrzymują biust.

Obciążniki na kostki

Najtańsze kosztują 40-50 zł. Dzięki nim podczas spaceru z dzieckiem spalisz więcej kalorii. Ale... czy naprawdę chcesz je zakładać? Wystarczy, że po prostu pospacerujesz z dzieckiem kwadrans dłużej.

Warto trenować z... wózkiem!

Kto powiedział, że ćwiczyć można tylko w domu na dywanie? Alejka w parku to wymarzone miejsce na gimnastykę. Poręcz wózka potraktuj jak sprzęt treningowy!

Ćwiczenia wzmacniające nogi

● Stojąc bokiem do wózka, ułóż lewą dłoń na rączce a prawą na biodrze. Obie nogi są lekko ugięte w kolanach. Unieś prawą nogę do boku. Nie wyginaj tułowia na boki, cały czas trzymaj proste plecy. Zrób to ćwiczenie po 20 razy na każdą nogę.

● W pozycji stojącej przy wózku oprzyj dłonie na rączce. Stopy rozstaw na szerokość bioder. Stań na palcach tak, żeby napiąć łydki. Wykonaj 20 razy.

● Stań w rozkroku przodem do wózka i oprzyj dłonie na poręczy. Stopy ustaw szerzej niż biodra, palce stóp zwróć na zewnątrz. Ugnij obie nogi, a kolana skieruj nad stopy. Utrzymuj proste plecy. Powtórz 20 razy. Ćwiczenie rozciągające plecy

● Z pozycji stojącej chwyć rączkę wózka oburącz. Zrób krok w tył i pochyl tułów do przodu. Obniż głowę i klatkę piersiową do linii ramion. Wytrzymaj 30 sekund.


Tekst: Marta Małkowska

Dowiedz się więcej na temat: ćwiczenia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje