Reklama

Reklama

Najnowsze zabiegi na rozstępy?

Lasery, ultradźwięki, ostrzykiwanie kwasem hialuronowym... Jest wiele możliwości, dzięki którym możesz walczyć ze zmianami na skórze.

Mówi się, że rozstępy są medalionami macierzyństwa, jednak słaba to pociecha dla mam, które noszą takie "odznaki". Te nieregularne pręgi na skórze powstają na skutek jej nadmiernego rozciągania i pękania włókien kolagenowych.

Reklama

Trudno im zapobiec, bo dużą rolę w ich powstawaniu odgrywają predyspozycje genetyczne. Można jednak z nimi walczyć. Świeże rozstępy o różowym zabarwieniu są łatwiejsze do leczenia. Czasem wystarczą tylko peelingi i masaże.

Gdy zmienią kolor na perłowy, trzeba zastosować inne metody, np. laser. Poprosiliśmy ekspertów z różnych klinik medycyny estetycznej o wybranie najskuteczniejszych zabiegów pomagających pozbyć się rozstępów. Oto ich typy.

Mezoterapia igłowa

Na czym polega: w zmienione miejsca na skórze wstrzykuje się niewielkie dawki kwasu hialuronowego oraz witaminy C. Substancje te nawilżają i odżywiają skórę oraz przyspieszają proces jej regeneracji.

Kiedy można z niego skorzystać: po zakończeniu karmienia piersią.

Ile zabiegów trzeba wziąć: zwykle wskazane jest wykonanie 4-5.

Ile kosztuje: około 550 zł za zabieg.

Opinia eksperta: Mezoterapia igłowa przynosi bardzo szybkie efekty - mówi dr Ilona Wnuk-Bieńkowska, specjalista medycyny estetycznej z klinik Esteticmed.pl. Zabieg ten odżywia skórę i poprawia jej kondycję. Kobiety, które mają skłonności do rozstępów i planują ciążę, mogą mu się poddać, by zmniejszyć ryzyko wystąpienia zmian - dodaje ekspert.

Fraxel Dual

Na czym polega: na działaniu tzw. laserem fraksyjnym, który robi maleńkie dziurki na skórze i usuwa uszkodzone, stare komórki. Jednocześnie laser pobudza produkcję kolagenu w obrębie rozstępu, który staje się mniej widoczny.

Kiedy można z niego skorzystać: po zakończeniu karmienia piersią.

Ile zabiegów trzeba wziąć: zwykle wskazane jest wykonanie 3-6.

Ile kosztuje: od 700 zł za zabieg.

Opinia eksperta: Laser fraksyjny pobudza procesy regeneracyjne skóry - mówi dr Maciej Łukasiewicz, specjalista medycyny estetycznej z klinik SkinClinic Med&Beauty. Efekt jest widoczny już po 2-3 miesiącach. Zabieg ten przynosi dobre rezultaty też w leczeniu blizn (np. po cesarskim cięciu) czy przebarwień powstałych na skórze podczas ciąży - dodaje ekspert.

CoaxMed

Na czym polega: za pomocą urządzenia wyposażonego w kilka głowic, działa się na skórę w różny sposób, m.in. wykorzystując ultradźwięki i krioterapię (mrożenie). Na zakończenie wykonuje się masaż próżniowy. Zabieg poprawia metabolizm komórkowy, pobudza produkcję nowych komórek skóry i poprawia strukturę kolagenu.

Kiedy można z niego skorzystać: po zakończeniu karmienia piersią.

Ile zabiegów trzeba wziąć: serię 6-15 zabiegów raz na 1-2 tygodnie.

Ile kosztuje: 1500 zł za zabieg.

Opinia eksperta: Zabieg ten pomaga nie tylko zwalczyć rozstępy, ale także modeluje sylwetkę. Dlatego poleca się go mamom, które chcą szybko odzyskać figurę po ciąży - mówi dr Maciej Łukasiewicz ze SkinClinic.

Zabieg laserowy Palomar

Na czym polega: za pomocą specjalnej głowicy, energia lasera wnika do skóry właściwej. Pobudza proces regeneracji nieprawidłowego kolagenu i przyrost nowej, zdrowej tkanki. Kiedy można z niego skorzystać: jeśli poród odbył się naturalnie, to już w miesiąc po urodzeniu dziecka. W przypadku cesarskiego cięcia trzeba poczekać do zagojenia się rany i zdjęcia szwów. Karmienie piersią nie jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu.

Ile zabiegów trzeba wziąć: zwykle od 3 do 6.

Ile kosztuje: od 300 do 1900 zł w zależności od wielkości powierzchni skóry poddawanej leczeniu.

Opinia eksperta: Zabieg laserem Palomar przynosi szczególnie dobre efekty w przypadku świeżych rozstępów. Udaje się je zredukować nawet o 90 proc., te starsze zmniejszają się o 60-80 proc. - mówi dr Beata Kociemba dermatolog z BeautyDerm Europejskiego Instytutu Dermatologii Estetycznej, Laserowej i Kosmetyki.

- Między kolejnymi zabiegami należy robić miesięczną przerwę. W tym czasie skóra będzie "pracować" nad odbudowaniem prawidłowej struktury kolagenu - dodaje ekspert.

Termolifting Zaffiro

Na czym polega: specjalna głowica emituje promieniowanie podczerwone, które stopniowo rozgrzewa głębokie warstwy skóry. Promieniowanie powoduje obkurczanie rozciągniętych włókien kolagenu i pobudza komórki skóry do wytwarzania nowego kolagenu. Zabiegi dają efekt liftingu i odmłodzenia skóry, bo w ciągu 3-6 miesięcy od ich wykonania ilość kolagenu wzrasta o około 30 proc. Podczas zabiegu nie czuje się gorąca, ponieważ urządzenie rozgrzewa głębokie warstwy skóry, ale jednocześnie chłodzi jej powierzchnię.

Kiedy można z niego skorzystać: po zakończeniu karmienia.

Ile zabiegów trzeba wziąć: zwykle od 4 do 6.

Ile kosztuje: cena jednego zabiegu to średnio 700 zł.

Opinia eksperta: Termolifting można wykonać jeszcze przed planowaną ciążą, aby poprawić jakość skóry i zapobiec pojawieniu się rozstępów - mówi dr Ilona Wnuk-Bieńkowska. - Nie traktuje się go jako zabiegu stricte usuwającego rozstępy, jednak ma on świetne działanie pomocnicze: poprawia napięcie zwiotczałej po ciąży skóry i wzmacnia ją.

Częstą bolączką młodych mam jest nadmiernie rozciągnięta skóra na brzuchu i piersiach, która sprawia wrażenie "rzadkiej" i nieestetycznie opada. Właśnie w przypadku takiej nadprogramowej skóry Termolifting Zaffiro może przynieść dobre rezultaty - dodaje dr Wnuk-Bieńkowska.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje