Reklama

Reklama

Nie wiedziała, że urodziła dziecko! To był dla niej szok

Ponad 40 dni była w śpiączce chora na Covid-19 Węgierka, która dopiero po wybudzeniu dowiedziała się, że urodziła dziecko – poinformowały w czwartek media węgierskie.

Mieszkająca w Hatvan na północy Węgier Szilvia Bedoe-Nagy była w ostatnim trymestrze ciąży, gdy zdiagnozowano u niej Covid-19. 

Początkowo skierowano ją na domową kwarantannę, ale gdy jej stan zaczął się szybko pogarszać, została przyjęta do szpitala w Hatvan.

"Nie mogłam oddychać. Okazało się, że to zapalenie płuc" - powiedziała kobieta Radiu Wolna Europa. 

Z powodu zapalenia płuc spowodowanego Covid-19 oraz niedostatku tlenu, które zagrażało przetrwaniu płodu, przewieziono ją do Budapesztu. Tam 15 listopada wykonano jej cesarskie cięcie. Dziecko przyszło na świat w 34. tygodniu ciąży.

Reklama

Dwa dni później stan mamy gwałtownie się pogorszył, w związku z czym została przewieziona do kliniki sercowo-naczyniowej. Tam podłączono ją do respiratora, a potem - ponieważ stan nadal się pogarszał - do sztucznego płuca. 

Przez ponad 40 dni była w stanie farmakologicznej śpiączki.

Podczas pobytu kobiety w szpitalu noworodkiem opiekowali się jej mąż oraz 14-letnia córka przy wsparciu dziadków.

Choć lekarze w pewnym momencie powiedzieli świeżo upieczonemu tacie, że nie ma żadnych szans na wyzdrowienie żony, w Wigilię dostał telefon, że Szilvia jest już przytomna i dała lekarzom wzrokowo znak, że chce go zobaczyć. 

Wciąż nie mogła jeszcze mówić, bo oddychała przy pomocy respiratora. Pierwsze wspomnienia Szilvii po przebudzeniu pochodziły z sylwestra. 

"Nie miałam pojęcia, co się dzieje. Pokazywałam na swój brzuch, żeby się dowiedzieć, kiedy urodziłam. Wtedy lekarz powiedział, że dziecko przyszło na świat już spory kawałek czasu temu" - powiedziała.

Szilvia po raz pierwszy wzięła dziecko w ramiona półtora miesiąca później, ale tylko na godzinę - ze względu na restrykcje przeciwepidemiczne w szpitalach. Dopiero w połowie kwietnia mogła dołączyć do męża i dzieci. Rodzice nazwali córeczkę Napsugar (Promień Słońca).

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: poród | Dziecko | COVID-19 | pandemia | śpiączka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy