Reklama

Reklama

Niezbędne wyposażenie na wakacyjny obóz dla twojego dziecka

Kilka koszulek, krótkie i długie spodnie, komplet bielizny, wygodne buty – spakowanie dziecka na obóz wakacyjny niewiele różni się od skompletowania rzeczy na wyjazd rodzinny. Z tą jednak różnicą, że jadąc na kolonię, dziecko w dużym stopniu będzie musiało wykazać się samodzielnością. Jak zadbać o jego bezpieczeństwo i komfort, pakując plecak?

Telefon, ładowarka i powerbank

Nie wszyscy organizatorzy obozów pozwalają na posiadanie i korzystanie z telefonów, jeśli jednak nie ma odgórnego zakazu, lepiej, by dziecko wzięło ze sobą smartfon. Dzięki temu w każdej chwili będzie mogło skontaktować się z nami lub z opiekunem na obozie. Dzieci, szczególnie te najmłodsze, mogą początkowo bardzo tęsknić. Kontakt telefoniczny z pewnością pomoże im przetrwać rozłąkę z rodzicami. Nie zapomnijmy spakować również ładowarki oraz powerbanka, który może okazać się zbawieniem, gdy podczas wycieczki w baterii smartfona zacznie brakować energii.

Reklama

Aplikacja Bezpieczna Rodzina

Samodzielny wyjazd dziecka jest stresujący nie tylko dla niego samego, ale i dla rodziców. W końcu każdy chce wiedzieć nie tylko co robi, ale i gdzie aktualnie znajduje się jego dziecko. W nieznanej okolicy dużo łatwiej się zgubić. Jak zadbać o bezpieczeństwo latorośli na odległość, również w trakcie obozu? Tu z pomocą przychodzą nowe technologie, a dokładniej usługa Bezpieczna Rodzina oferowana przez Play. Jedną z opcji jest możliwość dokładnego zlokalizowania dziecka za pomocą sygnału GPS lub sieci komórkowej. Aplikacja pozwala także na ustalenie na mapie stref bezpieczeństwa. Jeśli dziecko wyjdzie poza taką strefę, rodzic zostanie o tym powiadomiony i w razie potrzeby będzie mógł zaalarmować opiekunów.

Ochrona przeciwsłoneczna

Nienależnie od tego, czy obóz odbędzie się w górach, czy nad morzem, koniecznie spakujmy dziecku środki chroniące przed oparzeniami i udarem słonecznym. Przede wszystkim w plecaku musi znaleźć się krem z filtrem UV, najlepiej SPF 50 do twarzy i SPF 30 do reszty ciała. Na wszelki wypadek dziecko powinno wziąć również preparat łagodzący oparzenia słoneczne. Koniecznie spakujmy czapkę lub chustkę, w upalne dni należy chronić głowę, by uniknąć udaru. Przydadzą się także okulary przeciwsłoneczne.

Ochrona przeciwdeszczowa

Nawet jeśli będą prognozowane upały, warto na wszelki wypadek spakować dziecku ubrania, które przydadzą się w trakcie deszczu. Parasol nie najlepiej sprawdza się podczas górskich wycieczek, lepiej mieć ze sobą kurtkę przeciwdeszczową. Na wszelki wypadek włóżmy do plecaka również pelerynę - nie zajmuje wiele miejsca, a dziecko będzie mogło zastąpić nią kurtkę, gdy ta będzie schła. Obowiązkowo spakujmy także kalosze, gdyż przemoczone buty mogą skutecznie zepsuć wakacyjny wyjazd. Dziecko powinno mieć ze sobą przynajmniej jeden ciepły sweter lub polar.

Dokumenty

Dziecko w wieku szkolnym musi mieć na obozie ważną (podbitą) legitymację. Jeśli obóz odbywa się za granicą, nie wolno nam zapomnieć o paszporcie lub tymczasowym dowodzie osobistym. Prawo nie zobowiązuje organizatora obozu odbywającego się na terenie kraju do wykupienia ubezpieczenia podróżnego, dlatego musimy o nie zadbać we własnym zakresie. Jeśli z kolei wyjazd odbywa się za granicą, organizator powinien zapewnić ubezpieczenie kosztów leczenia i od następstw nieszczęśliwych wypadków, warto jednak poznać jego zakres, gdyż prawo nie wskazuje, jakie powinny być minimalne sumy ubezpieczenia. Przekażmy także dziecku niewielką sumę pieniędzy, by mogło zakupić sobie pamiątki lub przekąski. Dzięki temu będzie miało większą swobodę w czasie wolnym. Dokumenty i pieniądze najlepiej przed wyjazdem przekazać opiekunowi.

Lekarstwa i środki higieniczne

Jeśli dziecko przyjmuje na co dzień jakieś lekarstwa, koniecznie przygotujmy je na wyjazd. Upewnijmy się, czy wystarczy ich na cały pobyt. Dodatkowo można skompletować podstawowe wyposażenie apteczki: plastry, żel do odkażania dłoni, węgiel na biegunkę, elektrolity nawadniające organizm, leki na alergię i chorobę lokomocyjną, nakładki na deskę toaletową, podpaski dla nastolatki, a także dopasowane do wieku dziecka środki przeciw komarom i kleszczom. Spakujmy oczywiście również podstawowe kosmetyki, których na co dzień dziecko używa. Leki, podobnie jak dokumenty, najlepiej przekazać opiekunowi.

Rzeczy na basen lub plażę

Nie zapomnijmy także o spakowaniu rzeczy do pływania. W plecaku dziecka powinien znaleźć się strój kąpielowy lub kąpielówki, gumowe klapki pod prysznic i na basen, dwa ręczniki (jeden do wycierania, drugi na plażę lub basen). Przydadzą się także okularki i czepek pływacki. Warto także spakować mały plecak wycieczkowy, w którym dziecko będzie mogło wygodnie nosić wszystkie te rzeczy.

Artykuł z ekspozycją partnera

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje