Reklama

Reklama

Obudź się, mamo!

Karolina ma dla kogo żyć. Na jej przebudzenie czekają bliscy, przyjaciele, a przede wszystkim dwie córeczki, siedmioletnia Lena i czteroletnia Pola.

Do tragedii doszło 6 września bieżącego roku w Zawierciu. Na skrzyżowaniu ulic Glinianej i Armii Krajowej zderzyły się dwa fordy. Ze wstępnych ustaleń policji wynikało, że kierujący pojazdami byli trzeźwi, a przyczyną zdarzenia drogowego było wymuszenie pierwszeństwa przez obywatela Austrii - kierowcę galaxy. Jak podają lokalne serwisy, mężczyzna miał nie zatrzymać się przed znakiem STOP, w konsekwencji jego pojazd uderzył w bok nadjeżdżającego auta. Tym samochodem jako pasażerka jechała Karolina. I to właśnie ona ucierpiała najbardziej. Siła uderzenia wyrzuciła kobietę na zewnątrz. 27-latka z poważnymi obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala św. Barbary w Sosnowcu. Do dziś nie odzyskała przytomności.

Jest tu nas coraz więcej

Reklama

Gdy pytam, jaka jest Karolina, pewne przymiotniki powtarzają się we wszystkich narracjach. Ciepła, rodzinna, zawsze uśmiechnięta. Kochająca mama dwóch dziewczynek. Blisko związana zarówno z braćmi, jak i z mamą, panią Jadwigą, z którą zawsze były jak para najlepszych przyjaciółek. Nasza bohaterka zasłynęła też jako prawdziwy wirtuoz nożyczek. Nie tylko wyczarowywała prawdziwe cuda na głowach swoich klientów, ale miała też dar zjednywania sobie ludzi. A ci jej nie zawiedli. O tym, jak wielu ludzi dobrej woli ma wokół siebie, dowiadujemy się właśnie teraz, kiedy najbardziej ich potrzebuje. 

Bliscy Karoliny na wieść o tym, że konieczna będzie kosztowna rehabilitacja i zmiana placówki na bardziej specjalistyczną, powołali do życia facebookową grupę otwartą "OBUDŹ SIĘ - bazarek dla Karoli". Odzew emocjonalny okazał się nieprawdopodobny. W momencie powstawania tego artykułu grupę śledzi blisko 7000 osób. A wszystko to w niecałe trzy dni! Użytkownicy wystawiają na licytację rozmaite przedmioty lub usługi. A tych z godziny na godzinę jest coraz więcej. Ubrania, atrakcyjne vouchery, karnety, bony podarunkowe, prace plastyczne, wynajem klasyka polskiej motoryzacji - Fiata 125p, sesja zdjęciowa to tylko niektóre z propozycji - administratorzy i moderatorzy grupy zachęcają do zapoznania się z całością oferty. Nabywcy przelewają pieniądze na specjalnie utworzone konto w fundacji VOTUM, której podopieczną jest Karolina.

Choinka dla Karoliny

Niestety, istnieje uzasadniona obawa, że dziewczyna nie spędzi zbliżających się świąt w domu, przy własnej choince. W obliczu tych trudności zaproponowano kolejną inicjatywę - choinkę dla Karoliny. Tradycyjne drzewko zostanie dostarczone pod szpitalne okno. Na jego gałązkach mają zawisnąć ręcznie robione ozdoby oraz laurki zawierające świąteczne i noworoczne życzenia dla dziewczyny. Przyjaciele pacjentki zapraszają do udziału w akcji wszystkich, którzy chcieliby stanąć wokół choinki, wziąć się za ręce i wspólnie zaśpiewać kolędy. Pomysłodawca, pan Grzegorz nie ma wątpliwości, że Karolina je usłyszy. A już na pewno poczuje, że tuż obok niej dzieje się coś dobrego. Więcej informacji na temat projektu znajduje się na wspomnianej już grupie "OBUDŹ SIĘ - bazarek dla Karoli".

Co dalej?

Rodzina i przyjaciele Karoliny pełni wiary oczekują na jej wybudzenie. Chcą jej zapewnić jak najlepszą opiekę oraz kompleksową rehabilitację. Powoli wyczerpują się możliwości, które oferuje chorej szpital miejski. Bliscy marzą o klinice Budzik, ale wiedzą, że oczekujących jest bardzo dużo. Szukają zatem innych możliwości, mając świadomość, że to będzie kosztowało. Niedawno czteroletnia Pola po raz pierwszy odwiedziła w szpitalu pogrążoną w śpiączce mamę. Nikomu nie pozwalała jej dotknąć. "Mama śpi" - powtarzała zasmucona dziewczynka.

Wszystkie osoby, które chcą pomóc Karolinie mogą to uczynić poprzez licytacje na Facebooku lub bezpośrednio dokonując wpłaty na konto Fundacji:

Fundacja Votum 53-012 Wrocław ul. Wyścigowa 56i

32 1500 1067 1210 6008 3182 0000 wpłaty z dopiskiem "dla Karoliny Bebel"

Można też pomóc za pośrednictwem Fundacji SiepomagaINTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje