Reklama

Odkryj płynną zabawę - zabawę przyszłości

Szybkie zmiany społeczne, ekonomiczne i technologiczne kształtują bieg naszego życia i sposób, w jaki pracujemy i się bawimy.

- Posiadanie szerokiego wachlarza umiejętności stało się o wiele istotniejsze od zdolności zapamiętywania dużej ilości informacji. Przygotowując dzieci do dorosłego życia, należy pamiętać, że elastyczność i innowacyjność będą najbardziej przydatnymi umiejętnościami, zarówno w kontekście jednostki, jak i całego społeczeństwa - mówi Bo Stjerne Thomsen, szef LEGO Foundation Centre for Creativity, Play and Learning.

W przyszłości kluczowe będą kreatywność, zdolność rozwiązywania problemów i krytyczne myślenie. Dobrą nowiną jest to, że wszystkie te umiejętności możemy nabyć poprzez zabawę.

Reklama

Przyszłość jest płynna

Wyniki badań LEGO Play Well Report pokazały, że każde pokolenie ma inny sposób myślenia. Rodzice wolą kreatywną i strategiczną zabawę, natomiast młodsze pokolenie - zabawę cyfrową. Jednak pomimo preferencji, większość dzieci lubi balansować pomiędzy wyobraźnią, zabawą cyfrową i fizyczną, i nazywają ją "płynną" zabawą. Takie podejście oznacza, że płynnie przechodzą ze świata wirtualnego do rzeczywistego i na odwrót. To daje początek nowemu rozdziałowi wspólnej, rodzinnej zabawy.

LEGO Star Wars BOOST Dowódca Droidów (75253)

Odkryj razem z dziećmi łatwy sposób nauki kodowania, inżynierii i robotyki. LEGO Star Wars BOOST Dowódca droidów to interaktywny zestaw robotów: R2-D2, droida Gonka i droida myszy. Każdy z nich ma własną osobowość i umiejętności, a sterować można nimi za pomocą darmowej aplikacji LEGO Star Wars BOOST.

Każdy starszy i młodszy dowódca i fan "Gwiezdnych wojen" ma do rozwiązania ponad 40 emocjonujących misji: budowanie narzędzi, rekwizytów, broni i innych modeli, osiąganie celów i pokonywanie przeszkód. Ta interaktywna zabawa pomaga dzieciakom rozwijać zdolność krytycznego myślenia i rozwiązywania problemów, a do tego wprowadza je w świat inżynierii i robotyki, gdzie opanują podstawy programowania. Zestaw zawiera czujnik koloru i odległości, element Interactive Motor, element Move Hub oraz 1177 klocków.

Wskazówki dla rodziców

Dzieci są coraz bardziej biegłe w korzystaniu ze smartfonów, tabletów i laptopów. Rozwijanie tych umiejętności jest dla nich dobre i pożyteczne, ponieważ w przyszłości będą używać ich codziennie. Tendencje te są uwzględniane również w edukacji, między innymi poprzez wykorzystanie interaktywnych tablic w klasach, wysyłanie e-mali z pracą domową czy uczenie się za pomocą komputera.

- Powinniśmy rozmawiać z dziećmi o ich aktywności w cyberprzestrzeni. Zaufanie jest obowiązkiem rodzicielskim, a mówiąc o swoich doświadczeniach, dzieci zyskują pewność siebie;

- Zamiast pytać o to, co dziecko zjadło w szkole, zapytaj o Youtube’a albo ulubione aplikacje, których używają - we wszystkich aspektach zabawy;

- Dzięki innowacyjnym zabawkom i grom, dzieci mogą zaprojektować, połączyć i zbudować dom, robota czy samochód i mieć szerszy obraz tych modeli zarówno w świecie rzeczywistym, jak i wirtualnym.

Rodzice są najlepszymi na świecie przewodnikami po dorosłym życiu i powinni pilnować, czy podział na zabawę fizyczną i cyfrową jest zrównoważony. Wspólna zabawa w każdym z tym światów otwiera nowe możliwości do zbierania wspólnych doświadczeń i budowania rodzinnych wspomnień. 


INTERIA.PL/materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Lego
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy