Reklama

Reklama

Pięć pomysłów na zabawę w czasie kwarantanny

Dzieci mogą zamęczyć dorosłego, ale tylko wtedy, gdy same się nudzą. Jak znaleźć dla nich odpowiednie zajęcie, kiedy brak nam inwencji twórczej?

Oto pięć pomysłów, które sprawdzą się w czasie kwarantanny. Część wywodzi się z czasów, kiedy półki w sklepach świeciły pustkami, a patyk w dłoni był jedynym sposobem, by nauczyć się władania mieczem.

Reklama

1. Mąka, woda i gazety

Nie ma chyba domu, w którym nie znajdą się te trzy składniki. Okazuje się, że wyczarujemy z nich masę, która posłuży do zrobienia prawdziwych dzieł sztuki. Do mąki dolewamy wody - w proporcjach "na oko". Następnie drzemy na drobne kawałki gazetę (tę wydrukowaną na zwykłym papierze, nie kredowym, charakterystycznym dla magazynów), a całość mieszamy - koniecznie rękami.

Gdy powstanie papierowa masa, oblepiamy nią słoik i czekamy aż zastygnie na szkle. Do końcowego etapu potrzebne nam będą farby, by pomalować nimi nowo powstały wazon. Jeśli farbek nie ma, wytłumacz dziecku, że wazon nawet w tej surowej formie jest piękny i aspiruje do tego, by stać w galerii sztuki współczesnej.

***Zobacz także***

Dowiedz się więcej na temat: zabawa z dzieckiem

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje