Reklama

Reklama

Pomóż Amelii, wyślij kartkę!

Urodziny to ważny moment w życiu każdego dziecka. Niestety, Amelia, która skończy niebawem siedem lat, spędzi ten wyjątkowy dzień w szpitalu. Dziewczynka walczy ze złośliwym nowotworem kości, mięsakiem Ewinga.

Dzielna pacjentka przebywa w Instytucie Matki i Dziecka na warszawskiej Woli. Jutro, na dzień przed mikołajkami obchodzić będzie siódme urodziny. Wspólnymi siłami możemy sprawić, by były one jak najbardziej radosne i kolorowe, mimo że ze względu na okoliczności jubilatka spędzi je na szpitalnym oddziale, daleko od rodzinnego domu.

Reklama

Wolontariuszka Ewa Pląsek, poruszona historią dziecka, zainicjowała akcję wysyłania kartek oraz prezentów małej jubilatce, do której przyłączyły się już serwisy informacyjne: Warszawawpigulce.pl,  ToSieDzieje.pl, jak również fanpage Wydarzenia w Warszawie.

Podobnie jak jej rówieśniczki, Amelka uwielbia słynne Myszki - Minnie i Mickey Mouse oraz film "Kraina Lodu". Ma zdolności plastyczne, wielką radość sprawia jej malowanie i kolorowanie, lubi układać puzzle, a także grać w gry planszowe. W liście do św. Mikołaja wyjawiła, że marzy o domku dla lalek.

Osoby, które pragną wykonać piękny gest i "pokolorować" urodziny dziewczynki proszone są o facebookowy kontakt z Ewą Pląsek (patrz poniżej), która udostępni zainteresowanym dane potrzebne do wysyłki. Najlepiej, aby kartki z życzeniami i prezenty dotarły na czas, ale jeśli się nie uda, wszak wielki dzień i Mikołajki już za pasem, można umilić Amelii powrót do domu - w IMiD będzie przebywała do 12 grudnia. Urodziny to też tradycja zdmuchiwania świeczek i pyszny wypiek... Może znajdzie się stołeczna cukiernia gotowa upiec i sprezentować jubilatce tort?

Kliknięcie w post przekieruje was na profil wolontariuszki:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje