Reklama

Reklama

Przemysław Czarnek wypowiedział się o nauce zdalnej. Wiadomo, co ze studniówkami!

Wraz z końcem przerwy świątecznej zarówno uczniowie, jak i rodzice zastanawiali się, jak długo będzie trwała nauka w trybie stacjonarnym. Wszelkie wątpliwości rozwiał minister edukacji i nauki, który chce uniknąć nauki zdalnej. Ponadto Przemysław Czarnek wyraził zdanie na temat organizacji studniówek.

Będzie powrót do nauki zdalnej?

Z powodu pandemii zakaźnej choroby COVID-19 w 2020 roku wprowadzono naukę zdalną. Uczniowie od tego czasu uczyli się jednak zarówno z domów, jak i szkolnych ławek. Przez to, jak dynamicznie zmienia się sytuacja związana z koronawirusem, cały czas nie są pewni, jak będą wyglądać kolejne miesiące roku szkolnego.

W okresie świąteczno-noworocznym dzieci i młodzież pozostali w domach od 20 grudnia do 9 stycznia. W tym czasie pojawiały się pytania, czy nauka zdalna zostanie przedłużona. 

Uczniowie 10 stycznia wrócili do szkolnych ławek, a w sprawie nauki z domu wypowiedział się Przemysław Czarnek w rozmowie z RMF FM. Podkreślił, że nauka stacjonarna jest bardzo istotna.

Co ze studniówkami?

Reklama

Wielkimi krokami zbliżają się również studniówki. Minister edukacji i nauki stwierdził, że w tym momencie nie ma żadnych przeciwwskazań, by je organizować. Podkreślił jednak, że sytuacja związana z Omikronem cały czas się zmienia.

Czytaj więcej:

Studenci Uniwersytetu Wrocławskiego nie chcą wracać na uczelnię. Co z nauką zdalną?

Powrót do nauki stacjonarnej. Szkoły w reżimie sanitarnym

Nauka zdalna czy stacjonarna? Sytuacja w Europie

Zobacz także:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje