Reklama

Reklama

Senek na dobry sen

Fenek to zwierzątko nocne. Może dlatego łatwo mu stać się przyjacielem dzieci, które miewają kłopoty ze snem. Wielkouchy, podobny bardziej do lisa niż do psa, jest głównym bohaterem książki Agi Kot i Michała Wierzbickiego pt. „Senek”.


Reklama

Senek opowiada bajkę Blance. Dzięki niej dziewczynka łatwo zasypia przytulając swoją maskotkę. Lisek wchodzi więc do je snu, by poprawić to i owo, jest w końcu agentem Morfeo!

Po dobrze wykonanym zadaniu Senek wraca do swej mamy. Musi się posilić budyniem orzechowym przed kolejną misją. A misja jest wielce wymagająca - czeka bowiem na niego Rozalka, dziewczynka, która ma duże problemy z własnymi emocjami.

Liskowi trudno zrozumieć, dlaczego Rozalka się złości i gniewa. Nie wie, jak ma się zachować i co mówić dziewczynce. Zawsze jednak może liczyć na pomoc mamy, która tłumaczy mu skomplikowaną sytuację i podpowiada, jak rozmawiać z dziewczynką.

Emocje rządzą zachowaniem

Dzieciom trudno jest zauważyć, dlaczego w danym momencie zachowują się tak, a nie inaczej.

Nie potrafią jeszcze rozpoznać ani nazwać swoich emocji. To, co przeżywają manifestują swoim zachowaniem. Dla nich właśnie powstała książka "Senek".

Oniryczna bajka, która w niedosłowny sposób podpowiada maluchom, jak mają pomóc sobie radzić z trudnymi emocjami.

Opowieść o Senku ilustrują wyjątkowe zdjęcia autorstwa Agi Kot, wszystkie w szarych, delikatnych odcieniach.

Obrazki wyglądają jak kilka nałożonych na siebie kliszy. I cała opowieść jest taka. Bo z jeden bajki wyrasta następna, jak w powieści szkatułkowej. Gdzie nie zajrzysz czeka cię niespodzianka. I kolejna historia, jak ta o Sennorożcu.

Do książki dołączony jest audiobook, w którym historię Senka czyta aktor Tomasz Kot, a muzykę skomponował Łukasz Rostkowski - L.U.C.  


Monika Szubrycht

Dowiedz się więcej na temat: bajki dla dzieci

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje