Reklama

Reklama

Świadome Rodzicielstwo

9-miesięczny program rozwojowy dla Rodziców i osób zainteresowanych Świadomym Rodzicielstwem i rozwojem własnym.

Zanim staniemy się rodzicami, często w głowie już mamy różne scenariusze, jak to będzie, jakie będzie nasze dziecko, jacy my będziemy, jak nam będzie razem. Snujemy rozmaite marzenia, fantazje i plany.  

Reklama

Co dzieje się potem? 

Potem zadziewa się życie. My swoje, a życie swoje.  

Dlaczego tak się dzieje?  

Ponieważ nam się wydaje, że możemy kontrolować więcej niż faktycznie mamy realny wpływ.  

Okazuje się, że wychowujemy z dwóch sposobów.  

Pierwszy sposób to taki w jaki sami byliśmy wychowywani, a drugi to w taki, jaki sami chcielibyśmy być wychowywani. Tutaj warto zadać pytanie: czy wychowujemy odrębną osobę, która ma własne linie papilarne czy wychowujemy mini wersję siebie? Często mówi się o tym, że wychowanie jest intuicyjne, to jednak mit. Rodzimy się dziećmi, ale rodzicami się stajemy i do tej roli podobnie jak do innych ról w życiu dobrze jest się przygotować. 

Jest to jedna z najważniejszych ról w życiu, która dodatkowo obarczona jest nie tylko obowiązkami i poczuciem odpowiedzialności, lecz również pokazuje nam co potrzebujemy w swoim życiu jeszcze "przepracować". Pokazuje nam nasze emocjonalne rany, pokazuje naszą pustkę i ból wewnętrzny, pokazuje nasze słabości, nasz brak cierpliwości, brak konsekwencji...  

Rodzicielstwo nie pozostawia złudzeń, wyciąga na powierzchnie nasze cienie i to od nas zależy, czy okryjemy je blaskiem świadomości, czy też będziemy wypierać i udawać, że ich tam nie ma, lecz one i tak wrócą w dodatku ze zdwojoną siłą. Trudno jest uciec przed sobą, zwłaszcza jak się jest rodzicem.  

"Twoje dziecko staje się Twoim lustrem i odbija wszystko co jest w Tobie.   

Obyś został obdarzony dzieckiem...  

Które ci się przeciwstawia,  

Abyś mógł nauczyć się odpuszczać kontrolę,  

Które cię nie słucha, 

Abyś to ty mógł nauczyć się słuchać,

Które uwielbia się ociągać.

Abyś poznał piękno spokoju,

Które gubi różne rzeczy,

Abyś nauczył się rezygnować z przywiązania,

Które jest bardzo wrażliwe,

Abyś nauczył się stabilności,

Które jest nieuważne,

Abyś nauczył się koncentrować,

Które ośmiela się buntować,

Abyś nauczył się myśleć niekonwencjonalnie,

Które się boi abyś nauczył się ufać wszechświatowi,

Obyś został obdarzony dzieckiem... 

Które nauczy cię że nigdy nie chodzi o nie lecz zawsze o CIEBIE" - Dr Shefali Tsabary

Wychowujesz z pozycji lęku czy z miłości? Jak bardzo potrzebujesz kontrolować sytuację, dziecko, partnera? Im bardziej kontrolujemy, tym odczuwamy więcej frustracji i oddalamy się od stanu w jakim chcielibyśmy być?  

Co jest tym stanem? Jest nim zaufanie i akceptacja, z tymże akceptować w tym znaczeniu nie chodzi o to, aby na wszystko się zgadzać! Możesz się nie zgadzać, ale możesz również akceptować tzn. nie stawiać oporu, tzn. widzieć to co jest przed Tobą - bez oceniania.  

Takie podejście prowadzi do większego zaufania, do siebie, do życia, do naszych dzieci i to jest ta kolejność. Pracę zaczynajmy od siebie, bo to w jakim jesteśmy stanie, w jakich wibracjach, jaką atmosferę stwarzamy dziecku do rozwoju - jest kluczowe w świadomym rodzicielstwie.

Więcej informacji znajdziesz na: https://www.facebook.com/events/1176615816013928/ 

Zapisy na stronie: https://www.familypower.edu.pl/warsztat-online-czy-potrafimy-kochac-bezwarunkowo/

***

#POMAGAMINTERIA

Wolontariusze akcji Zupa na Plantach przed epidemią mogli wspierać osoby będące w kryzysie bezdomności między innymi organizując im spotkania przy misce zupy co niedzielę na krakowskich Plantach. Teraz starają się dostarczać paczki żywnościowe, nawet do kanałów, w których egzystują. Tygodniowo potrzeba 200 takich paczek. Spraw, by pomoc mogła nadal docierać do potrzebujących. Wesprzyj zbiórkę, przekaż produkty, albo namów współpracowników, żebyście pomogli wspólnie. Sprawdź szczegóły >>

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Świdome Rodzicielswo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje