Reklama

Reklama

Szczoteczka, która zachęca do mycia zębów

Próbowaliście kiedyś namówić dziecko do mycia zębów? W większości przypadków jest to droga przez mękę, bo czynność ta potrafi skutecznie zniechęcić maluchy. Z pomocą przychodzi nowoczesna technologia i szczoteczka Philips Sonicare for Kids.

Nowa szczoteczka do zębów jest wyjątkowa pod kilkoma względami. Po pierwsze pozwala dziecku na personalizację urządzenia. Do opakowania dołączona jest cała gama bajecznie kolorowych naklejek. Wybierając jeden z dostępnych wzorów, przedstawiających sympatyczne kolorowe stworki, dziecko może stworzyć własną szczoteczkę. Dodatkowo w zestawie można znaleźć zbiór nalepek, którymi młodzież przyozdobi każdą dostępną powierzchnię w domu.

Reklama

Efektywne szczotkowanie

Po tym sympatycznym wstępie, przychodzi czas na zapoznanie się z urządzeniem. Philips Sonicare to 500 ruchów szczotkujących na sekundę, co przekłada się na skuteczne mycie nawet trudno dostępnych miejsc. Jednak korzystania ze szczoteczki sonicznej trzeba dziecko nauczyć. 

Tu z pomocą przychodzi specjalny program, który stopniowo przedłuża czas mycia, pozwalając młodemu użytkownikowi na przyzwyczajenie się do tej formy czyszczenia. To podzielone jest na cztery części, a zakończenie każdej sygnalizowane jest radosną melodyjką. Dzięki temu dziecko wie, że może zacząć myć następną ćwiartkę uzębienia.

Wesoła aplikacja

Jednak prawdziwym przebojem jest dołączona do szczoteczki bezpłatna aplikacja (dostępna dla urządzeń z Androidem oraz iOS - wersji na Windows niestety jeszcze nie ma), którą uruchamia się na telefonie komórkowym lub tablecie. Sympatyczny stworek Sparkly, którego podobizna zdobi też naklejki, jest przewodnikiem i nauczycielem dzieci w procesie mycia zębów. Dzięki prostym i zabawnym animacjom najmłodsi błyskawicznie przyswajają sobie zasady prawidłowego dbania o higienę jamy ustnej. 

Sukcesy malucha są nagradzane wirtualnymi akcesoriami do odblokowania w zabawie. Dzięki nim Sparkly może zyskać dodatkowe przedmioty i stać się ciekawszym dla dziecka. 

Szczoteczka komunikuje się z aplikacją przez Bluetooth, przekazując na bieżąco informacje o postępach dziecka w myciu zębów. Porównywanie wyników i sprawdzanie osiągnięć jest dla dzieci niezwykle motywujące.

Opinia dziecka

Recenzja produktu dla dzieci nie jest pełna, jeśli nie poznajemy opinii samych zainteresowanych. Cóż zatem najbardziej podobało się młodemu, siedmioletniemu, użytkownikowi? 

"Najfajniejsze są te kolorowe stworki i naklejki. Sama szczoteczka też fajna, choć tak śmiesznie łaskocze w buzi. A ta gra też jest super".

Dobra motywacja

Wydaje się, że Sonicare for Kids jest strzałem w dziesiątkę. Jest to przede wszystkim bardzo dobra szczoteczka, uzupełniona o pomysłowe motywatory dla dzieci. Ich skuteczność jest naprawdę wysoka, bo rwą się do mycia zębów. Wydaje się, że producent znalazł złoty środek, który skutecznie zachęca maluchy z epoki wirtualnej do dbania o higienę jamy ustnej.

Szczoteczka HX6322/04  jest dostępna od kwietnia w rekomendowanej cenie detalicznej 269 PLN.

Dowiedz się więcej na temat: mycie zębów u dzieci

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje