W 2021 zostajesz mamą? Te produkty ułatwią ci życie!

Lista z wyprawką dla niemowlaka może nie mieć końca. W pierwszych tygodniach życia dziecka z pewnością przybędzie sporo wydatków, dlatego warto wiedzieć, co jest naprawdę niezbędne.

Łóżeczko dla dziecka

Na oddzielne spanie jeszcze przyjdzie czas. Na początku życia dziecka chcemy mieć je cały czas przy sobie. Jeśli nie wyobrażamy sobie kłaść niemowlęcia w oddzielnym pokoju, idealnie sprawdzi się łóżeczko dostawne, które może stać przy naszym łóżku. Dzięki temu wstawanie na nocne karmienie jest znacznie mniej kłopotliwe. Tego typu łóżeczko kupimy już za 619 zł. By nie przepłacić, w tym miejscu możemy porównać ceny różnych sklepów.

Chicco Next2Me Dream Łóżeczko Dostawne 54 Luna. Sprawdź, gdzie kupisz je najtaniej

Wózek wielofunkcyjny

Kolejnym niezbędnym elementem wyprawki niemowlęcej jest wózek. Początkowo będziemy korzystać z gondoli, a gdy dziecko nieco podrośnie i zacznie samodzielnie siadać, zaczniemy używać wózka spacerowego. Najlepiej więc kupić zestaw wielofunkcyjny z wymiennym siedziskiem. Warto zwrócić uwagę koła - powinny być dość duże i zwrotne, dzięki temu łatwiej nam będzie operować nim nie tylko po płaskim chodniku, ale również w terenie. Istotna jest także waga wózka. Najlepiej wybrać ten z lekkich komponentów. Tutaj można porównać ceny wózków.

Cybex Priam 2.0 Deep Black Głęboko Spacerowy. Porównaj ceny wózków

Wózek spacerowy

Zamiast wózka z gondolą możemy korzystać z chusty lub nosidła, a gdy dziecko podrośnie i stanie się zbyt ciężkie, by je nosić, posłuży nam wózek spacerowy. Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Siedzisko wózka powinno mieć regulowany kąt nachylenia z możliwością rozłożenia na płasko, gdy dziecko jest senne. Wózek musi być również składany, by z łatwością zmieścił się w nawet niewielkim bagażniku. Ceny wózka spacerowego marki Cybex można sprawdzić tutaj.

Cybex Balios S Lux Deep Black Spacerowy. Porównaj ceny produktu w różnych sklepach

Fotelik samochodowy

Fotelik samochodowy będzie jednym z pierwszych elementów dziecięcej wyprawki - wykorzystamy go już w drodze ze szpitala do domu. Bezpieczeństwo naszego malucha jest najważniejsze, dlatego przed zakupem warto dokładnie zapoznać z jego specyfikacją. Powinien dać się zamontować tyłem i przodem do kierunku jazdy. Ważna jest również możliwość montażu przy pomocy systemu Isofix, który zapewnia lepszą stabilność fotelika niż same pasy. Porównanie cen fotelików samochodowe Britax & Romer w zakresie wagowym 0-18 kg znajdziemy tutaj.

Britax & Romer Dualfix M I-Size Storm Grey 0-18 kg. Sprawdź, gdzie kupić go najtaniej

Laktator

Kolejnym istotnym gadżetem, który przyda nam się, gdy pojawi się dziecko, jest laktator. Warto mieć go już w szpitalu, by pomóc sobie w pierwszych dniach karmienia piersią. Ten sprzęt oczywiście potrzebny będzie także później, dzięki temu dziecko nie będzie musiało przez cały czas przebywać pod opieką matki. Najlepiej sprawdza się podwójny laktator elektryczny, który pozwoli szybko odciągnąć mleko. Powinien być także dwufazowy, czyli naśladować ssanie wywołujące wypływ mleka oraz fazę odciągania efektywnego. Ceny laktatorów można porównać tutaj.

Medela Swing Maxi Podwójny Laktator Elektryczny. Sprawdź ceny

Materac dziecięcy

Gdy już dziecko nieco podrośnie i zacznie korzystać z łóżeczka dziecięcego, musimy zadbać o to, by spało na wygodnym materacu. To, jakie teraz wybierzemy podłoże do spania, może mieć wpływ na jego postawę w przyszłości. Warto więc kupić dobrej jakości materac wykonany z elastycznej i przewiewnej pianki w antyalergicznym pokrowcu. Ceny doskonałych materaców marki Hilding porównamy na tej stronie.

Hilding Dobranocka 60x120. Sprawdź, w którym sklepie kupisz go najtaniej


W artykule znajdują się linki afiliacyjne, które pomogą Ci się zapoznać z ofertami na konkretne produkty. Klikając, nie ponosisz żadnych kosztów.

materiały promocyjne

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy