Reklama

W ciąży straciła wszystkie zęby. Pokazała się bez protezy

Alicia, znana lepiej jako Bezzębna Księżniczka, otwarcie opowiada o dziwnym efekcie ubocznym stanu błogosławionego. Od lat zmuszona jest korzystać ze sztucznej szczęki. To jej pamiątka po pierwszej ciąży.

Możliwych efektów ubocznych ciąży jest całkiem sporo. Zazwyczaj stan błogosławiony wiąże się z dużym przyrostem masy ciała czy rozstępami. Czasami osłabieniu ulegają włosy, które zaczynają wypadać. Zdarzają się problemy skórne oraz gastryczne. Przyszłe mamy narzekają też na bezsenność.

To jednak wcale nie jest najgorsze – przekonuje gwiazda mediów społecznościowych występująca pod pseudonimem Toothless Princess, czyli… Bezzębna Księżniczka. Kilkanaście lat temu, kiedy spodziewała się pierwszego dziecka, pojawiły się u niej poważne problemy natury stomatologicznej.

Reklama

Zaczęło się od krwawienia dziąseł, później zęby zaczęły się poruszać, a ostatecznie wypadły.

36-letnia mieszkanka Nowego Jorku na pierwszy rzut oka wygląda wręcz idealnie. Jest piękną, bardzo zadbaną kobietą, a przy okazji szczęśliwą mamą. Przez lata ukrywała jednak przed wszystkimi pewien wstydliwy sekret. Wreszcie doszła do wniosku, że najlepszym sposobem radzenia sobie z kompleksami jest mówienie o nich otwarcie.

- słyszymy w nagraniu, które do dziś odnotowało 14 milionów wyświetleń na TikToku. Chwilę później bez skrępowania wyciąga z ust sztuczną szczękę.

Alicia straciła wszystkie zęby 15 lat temu, kiedy pierwszy raz zaszła w ciążę. Dlaczego doszło do tak dramatycznej sytuacji?

"Myślę, że nie jadłam jak należy. Nie byłam w najlepszej formie. Dziecko potrzebowało jednak substancji odżywczych, których najwyraźniej mnie brakowało. Chodzi głównie o wapń z mojego uzębienia" – tłumaczy.

W efekcie zęby Amerykanki stały się bardzo kruche, a w pewnym momencie wręcz puste w środku. Zaczęły wypadać jeden po drugim, a w konsekwencji konieczne było sięgnięcie po protezę. Zupełnie ludzka rzecz, ale rzadko mówi się o tym głośno.

Obserwatorzy młodej mamy są zachwyceni jej szczerością i nie szczędzą komplementów.

***
Zobacz także:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zęby w ciąży | proteza | sztuczna szczęka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy