Reklama

Reklama

Wakacje pod kontrolą – czyli jak naprawdę odpocząć?

Większość z nas może sobie pozwolić na dłuższy urlop raz, maksymalnie dwa razy do roku. Marzymy o tym, by w spokoju oddać się długo wyczekiwanemu wypoczynkowi. Czasem jednak zdarzy się, że coś pokrzyżuje nasze plany. Jak się przygotować, by móc szybko wrócić do błogiego leniuchowania?

Przegląd samochodu

Wiele osób wychodzi z założenia, że skoro samochód na co dzień jest sprawny, to dlaczego miałby się zepsuć akurat w trakcie wakacji. To błąd, który może poskutkować długim, kosztownym i stresującym postojem w drodze. Gdy jedziemy na urlop, auto jest obciążone bagażami, rozwija wysokie prędkości na autostradach, stoi w korkach w mieście. Zazwyczaj podróże odbywają się, gdy na zewnątrz panuje skwar. Jeśli wybieramy się na wakacje samochodem, przed wyjazdem koniecznie sprawdźmy przynajmniej stan płynów eksploatacyjnych, wysokość bieżnika w oponach, a także zużycie elementów układu hamulcowego. Taką kontrolę najlepiej zlecić specjaliście w serwisie lub w stacji kontroli pojazdów. Kontroli nie odkładajmy na ostatnią chwilę, bo w razie wykrycia poważnych usterek, będziemy potrzebować nawet kilku dni na ich wyeliminowanie.

Reklama

Aplikacja do śledzenia lokalizacji i kontroli rodzicielskiej

Jeśli na wakacje wybieramy się z dziećmi lub seniorami, warto skorzystać z oferty Bezpieczna Rodzina od Play. W tłumie turystów łatwo się zgubić, a dzięki tej aplikacji będziemy mogli dokładnie namierzyć lokalizację członków rodziny. Aplikacja posłuży nam także w sytuacji, gdy pozostawiliśmy dzieci pod opieką dziadków, a sami wyjedziemy na romantyczne wakacje we dwoje. Prócz możliwości śledzenia lokalizacji dzieci (i dziadków), będziemy mogli kontrolować, w jaki sposób i jak długo dziecko korzysta z telefonu. Usługa Bezpieczna Rodzina daje nam dostęp do historii przeglądanych stron i filmów w serwisie YouTube na telefonie dziecka. Możemy zdalnie ograniczać dostęp nie tylko do witryn z treściami dla dorosłych, ale również do innych aplikacji. W dodatku dzięki usłudze najmłodsi członkowie rodziny nie utkną w telefonach na cały czas trwania wyjazdu, gdyż możemy im limitować czas pracy urządzenia. 

Ubezpieczenie

Złamana noga na nartach wodnych, omdlenie na skutek udaru słonecznego, bolący ząb, zagubiony bagaż, opóźniony lot - takie wypadki mogą się zdarzyć każdemu urlopowiczowi. Dlatego przed wyjazdem koniecznie powinniśmy się ubezpieczyć. Dzięki temu w razie nieszczęśliwego zdarzenia uzyskamy pomoc. Jeśli wybieramy się na urlop do kraju należącego do Unii Europejskiej albo Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA), by zapewnić sobie bezpłatne leczenie, wystarczy odebrać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Dodatkowe ubezpieczenia (bagażu, od odpowiedzialności cywilnej, pozostawienia mienia itd.) będziemy musieli wykupić osobno. Jadąc poza granice UE, koniecznie zainwestujmy w pełną polisę turystyczną.

Gotówka i karta płatnicza

Zdawać by się mogło, że mając pieniądze na koncie, poradzimy sobie w każdej sytuacji. Niestety nie wszędzie je wypłacimy. Płatności zbliżeniowe i bankomat na każdym rogu są normalnym zjawiskiem jedynie w europejskich miastach. Wyjeżdżając już chociażby na polską prowincję, musimy zaopatrzyć się w gotówkę. Problem z wypłatą pieniędzy z bankomatu możemy napotkać także za granicą- nasza karta może nie być obsługiwana albo prowizja, którą będziemy musieli zapłacić za wyjęcie pieniędzy, skutecznie popsuje nam wakacyjny nastrój. Dlatego warto wziąć ze sobą nie tylko kartę, ale i gotówkę. Jeśli jedziemy za granicę, zakupmy walutę danego kraju lub dolary amerykańskie, które bez problemów wymienimy w kantorach na całym świecie.

Apteczka

Warto również wziąć ze sobą podstawowe leki, by w razie choroby nie tracić czasu na znalezienie apteki. Prócz lekarstw, które przyjmujemy na co dzień, spakujmy leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. W apteczce powinny znaleźć się także lekarstwa na biegunkę i zaparcia. Weźmy także plastry i bandaże. By nie zepsuć sobie wyjazdu oparzeniami słonecznymi i swędzącymi ukąszeniami, koniecznie przed wyjazdem kupmy krem z filtrem UV oraz skuteczny preparat na komary i kleszcze.

Artykuł z ekspozycją partnera

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje