Reklama

Zemdlał podczas porodu. Reakcja matki bezcenna

Współcześni mężczyźni bardzo często chcą być z partnerkami podczas porodu. Okazuje się jednak, że wielu z nich nie jest przygotowanych na to wydarzenie. Efekty bywają zabawne, choć mogą okazać się też groźne w skutkach.

Ostatnio serca fanów zdobyło zdjęcie, które pojawiło się w serwisie Reddit. Widać na nim roześmianą kobietę, a w tle leżącego na podłodze mężczyznę, któremu stara się pomóc personel szpitala. Jedna z pielęgniarek trzyma na rękach dziecko omdlałego mężczyzny. Sądząc po otoczeniu, a także strojach wszystkich osób w pomieszczeniu, poród nastąpił przez cesarskie cięcie, co mogło być przyczyną omdlenia mężczyzny. Najlepiej ze wszystkich bawi się chyba jednak mama, która nie może powstrzymać śmiechu.

Okazuje się jednak, że odsetek ojców, którzy mdleją podczas porodów jest dość wysoki. Zanim podamy tę liczbę, warto spojrzeć na wyniki badań przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii. Wynika z nich, że 90 proc. kobiet chce, aby ich partner uczestniczył w porodzie. Ten odsetek zmienia się drastycznie po wydarzeniu i zdecydowanej odpowiedzi udziela już tylko 16 proc. ankietowanych, podczas gdy 11 proc. mówi wprost, że nie był to dobry pomysł.

Reklama

Co ciekawe, aż 31 proc. kobiet, których partnerzy byli obecni przy porodzie, twierdzi, że mężczyźni reagowali bardzo emocjonalnie. Jednak kolejne dwie cyfry robią większe wrażenie. Okazuje się, że aż 8 proc. mężczyzn w pośpiechu opuszczało salę porodową, a 5 proc. po prostu mdlało.

Podobna sytuacja miała miejsce, gdy rodziła 23-letnia Amy. Jej 29-letni partner Ben nie wytrzymał napięcia i zemdlał, wywołując rozbawienie personelu i samej przyszłej mamy. Całość wydarzenia została uwieczniona na filmie i może przygotować przyszłych ojców na to niezwykłe przeżycie.

Nie są to jedyne reakcje na poród. Wystarczy spojrzeć na poniższy film, aby zobaczyć, co dzieje się z twardymi facetami podczas tej naturalnej czynności.

Częściowo na te wydarzenia można się przygotować podczas zajęć w szkołach rodzenia, ale nie wszyscy mężczyźni mają czas czy też chęć, aby w nich uczestniczyć. Osobną kategorię stanowią "rejestratorzy", którzy podczas porodu biegają z kamerą dookoła rodzącej, chcąc uwiecznić każdą chwilę tego wydarzenia. Przeszkadzają nie tylko rodzącej, ale i personelowi szpitala. Niestety autorzy badania nie podają ile rozwodów wywołała taka postawa.

W poradnikach dla mężczyzn można często spotkać się z opinią, że uczestnictwo w porodzie to niezapomniane przeżycie. Jednak w mało którym, wyjaśnia się, że może to być szok czy trauma. Nie ma też jednego sposobu, aby poradzić sobie z emocjami, bo na porodówkach mdleją też najwięksi twardziele. Zatem zanim mężczyzna zdecyduje się na udział w porodzie, powinien to skonsultować z rodzącą, a także przygotować się na wszystko. Powyższe przykłady pokazują, że nie zawsze jest lekko.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: poród | ciąża | cesarskie cięcie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy