Jak Barbie parodiuje użytkowników Instagrama

Hipster Barbie, znana również jako Socality Barbie, szturmem zdobywa fanów na Instagramie. Profil jest parodią tego, co każdy szanujący się użytkownik Instagrama robi - czyli lansowania się i ubarwiania codzienności.

Autorką i pomysłodawczynią profilu Socality Barbie jest pochodząca z Portland fotograf, która pragnie zachować anonimowość. Jak sama tłumaczy, nie chce zdradzać swojej tożsamości, bo chce, aby stworzony przez nią profil pozostał jak najbardziej autentyczny. Jak podkreśla w rozmowie z BuzzFeed, za sprawą profilu, którego główną bohaterką jest Barbie, chciała pokazać, jak śmieszne stało się to medium społecznościowe.

Reklama

- Jestem zmęczona widząc ludzi przyjmujących te same pozy, fotografujących się w tych samych miejscach, robiących te same zdjęcia, stosujących te same podpisy. Instagram stał się śmiesznym medium społecznościowym - przyznaje autorka profilu.

Fotograf, która stworzyła karykaturę użytkowników Instagrama, przyznaje, że najbardziej śmieszą ją ludzie, którzy dokonują absurdalnych zabiegów, aby zwykłą, codzienną czynność jak picie kawy, uczynić momentem godnym upamiętnienia i ujętym w sposób tak kreatywny, aby zebrało odpowiednią liczbę polubień.

 - Wielokrotnie siedząc w kawiarni, obserwowałam ludzi, którzy ustawiali kubek z kawą na ziemi, następnie stawali na krzesłach, tylko po to, aby zrobić dobre zdjęcie i pokazać, że ich poranna filiżanka kawy jest o wiele bardziej interesująca, niż w rzeczywistości jest" - wyjaśnia. "Bardzo przyjemnie patrzy się na te wszystkie fotografie, wszystko jest bardzo estetyczne, ale pozbawione uczciwości i realizmu. Nikt nie żyje na co dzień tak, jak widzimy to na Instagramie. A jeśli ta tzw. rzeczywistość jest wszechogarniająca, to zwyczajnie staje się nudna - dodaje.

Przyznaje, że nie spodziewała się, że jej pomysł spotka się z tak dużym uznaniem.  - Cieszę się, że ludzie uznali stworzony przeze mnie profil za zabawny i mają na tyle dystansu, aby uznać go za zabawny - dodaje.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje