Reklama

Reklama

Książę Harry wyjawił, że to William nakłonił go do założenia munduru nazisty

Wszystko wskazuje na to, że czekająca na premierę autobiografia księcia Harry’ego na nowo rozpali konflikt między nim a jego rodziną. Z pozyskanych przez media fragmentów tej książki wynika, że to William i jego żona Kate Middleton namówili Harry’ego do tego, by na zorganizowanej przed laty imprezie pojawił się w nazistowskim mundurze. Młodszy syn Karola III oskarża też brata o to, że ten uderzył go w czasie awantury o Meghan Markle.

 "Spare" autorstwa księcia Harry’ego to niewątpliwie jeden z najbardziej kontrowersyjnych tytułów, jakie mają wkrótce zadebiutować na rynku wydawniczym. Choć do premiery autobiografii arystokraty pozostało jeszcze kilka dni, już teraz światło dzienne ujrzały fragmenty, w których syn brytyjskiego monarchy wysunął poważne oskarżenia pod adresem księcia Williama. Z pozyskanego przez "PageSix" fragmentu nadchodzącej publikacji wynika bowiem, że w głośnym skandalu z udziałem Harry’ego, który wybuchł 18 lat temu, niebagatelną, choć zupełnie przemilczaną rolę, odegrał właśnie William i jego żona Kate Middleton.

Reklama

Mowa oczywiście o karnawałowym przyjęciu, na którym Harry pojawił się przebrany za nazistowskiego żołnierza. W 2005 roku brytyjski tabloid "The Sun" opublikował na okładce wykonane na rzeczonej imprezie zdjęcie prezentujące księcia z drinkiem w jednej dłoni i papierosem w drugiej. Uwagę odbiorców zwróciła wszelako jego koszula z pokaźnych rozmiarów swastyką na ramieniu. Sprawa ta zbulwersowała opinię publiczną, wywołując w Wielkiej Brytanii ogromne poruszenie - zwłaszcza wśród społeczności żydowskiej. "Jeśli kogoś uraziłem lub wprawiłem w zakłopotanie, przepraszam. To był bardzo zły wybór kostiumu" - skomentował aferę Harry w udostępnionym prasie oświadczeniu.

Książę William i jego żona nakłonili Harry'ego do założenia stroju nazisty. "Oboje płakali ze śmiechu"

Z książki "Spare" wynika, że 20-letni wówczas książę konsultował swój pomysł na przebranie ze starszym bratem i jego partnerką, a obecnie żoną Kate Middleton. Jak relacjonuje Harry, przed udaniem się na feralną imprezę rozważał dwa kostiumy - mundur hitlerowskiego żołnierza oraz mundur pilota. 

W serialu dokumentalnym "Harry i Meghan", który zadebiutował na Netfliksie w grudniu zeszłego roku, młodszy syn Karola III podkreślił, że przebranie się za nazistę było "największym błędem jego życia". Tymczasem cytowany przez "PageSix" redaktor, który miał ponoć okazję zapoznać się z treścią autobiografii księcia, zaznaczył, że choć próbował wyperswadować mu przypisywanie winy Williamowi, niczego nie wskórał. 

- Zasugerowałem, żeby go w to nie wciągał, ale wyraźnie dał do zrozumienia, że to właśnie na tym mu zależy - ujawnił.

Książę Harry ma za złe bratu ten i inne incydenty

Wspomniany incydent to jedna z przyczyn urazy, jaką Harry żywi do brata. Pisał o tym brytyjski historyk Robert Lacey na kartach wydanej przed trzema laty książki "Bitwa braci. William, Harry i historia rozpadu rodziny Windsorów". Autor podkreśla, że skandal z 2005 roku zapoczątkował proces pogłębiającego się konfliktu Williama i Harry’ego. 

Apogeum wspomnianego konfliktu nastąpiło ponoć po dołączeniu do rodziny królewskiej ukochanej Harry’ego, Meghan Markle, która z royalsami niemal od początku miała bardzo napięte stosunki.

Ten wątek też znalazł się w "Spare". Jak donosi "The Guardian", w nadchodzących wspomnieniach książę opisał pewien szokujący incydent z udziałem swojego starszego brata. Pewnego dnia doszło między nimi do karczemnej awantury o Meghan, podczas której wyraźnie poirytowany William miał stwierdzić, że ukochana Harry,ego jest "trudna, nieuprzejma i szorstka". Chwilę później doszło do rękoczynów. 

Więcej szczegółów poznamy wkrótce - "Spare" trafi bowiem na półki księgarń już 10 stycznia.

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: książę Harry | książę William

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy