Reklama

Reklama

Tajemnica szczęścia: rozmowa i seks

O miłości, głównie nieszczęśliwej oraz recepcie na udany związek z pisarzem, chemikiem - informatykiem Januszem L. Wiśniewskim rozmawia dziennikarka INTERIA.PL Emilia Chmielińska.

Janusz Leon Wiśniewski - ekspert od miłości. Od nieszczęśliwej miłości też?

Janusz L. Wiśniewski: Miłości, które najlepiej pamiętam to są właśnie te nieszczęśliwe. Gdyby miłości były tylko szczęśliwe, nie powstałaby większość poezji. Ludzie szczęśliwi generalnie nic nie piszą, nie mają na to czasu, ponieważ są zajęci swoim szczęściem i swoją miłością.

Czy w przypadku Pana książek nieszczęśliwa miłość też była inspiracją?
W pewnym sensie tak. To były nieszczęśliwe miłości nie tylko moje, ale także ludzi, których przedstawiam, którzy mi o tych swoich miłościach opowiedzieli, które sam obserwowałem. Czasami uczestniczyłem w nich jako pierwszoplanowy aktor, czasami drugoplanowy albo statysta, czasami obserwowałem je z boku. Ale te historie zainspirowały mnie tylko dlatego, że miłość okazała się nieszczęśliwa.

Reklama

Szczęśliwa miłość nie może być inspirująca?
Inspirująca jest z pewnością. Przynajmniej dla tych dwojga ludzi, którzy są szczęśliwi. Zastanawiałem się kiedyś, jak długa mogłaby być książka o szczęśliwej miłości. Myślę, że jakieś pół strony.
""

Potem byłoby już nudno?
Z pewnością. Wszyscy przecież przeżywają szczęśliwą miłość podobnie. Po drugie, większość ludzi jest nieszczęśliwa więc ta książka byłaby otoczona zawiścią. No i po trzecie to, co by się działo na drugiej stronie, byłoby nudne.

Książki książkami a jak jest w realu z miłością u Pana?
To jest pytanie zbyt osobiste. Ja jestem chemikiem- informatykiem i nie odpowiadam jak aktorzy na takie pytania. Nie jestem tez żadnym byłym premierem.

Jaki jest więc przepis na udany związek?
Prosty. Matematyczny. 90 proc. dobrej, interesującej, inspirującej rozmowy i 10 proc. dobrego, inspirującego i zadowalającego seksu.

Dziękuję bardzo.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: miłość | seks | tajemnica | Janusz Leon Wiśniewski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy