Reklama

Reklama

Wielki chiński horoskop na rok 2014

31 stycznia 2014 roku rozpocznie się chiński rok Drewnianego Konia. Po okresie zastoju, który charakteryzował ubiegłe 12 miesięcy, wreszcie nastąpi ożywienie. Będzie to dobry czas dla nowych przedsięwzięć.

Dobra wiadomość jest taka, że rok Konia sprzyja wszelkim inicjatywom i ludziom przedsiębiorczym.

Sprawy, które utknęły na mieliźnie, ruszą z miejsca, błyskotliwe pomysły zyskają szansę realizacji, a pracowitość zostanie nagrodzona. Koń, zwierzę szybkie i silne, był w dawnych Chinach symbolem zwycięstwa oraz przygód. O ile jednak jego rok sprzyja interesom i odważnym decyzjom, to dla kochanków nie jest specjalnie łaskawy. Dlatego sprawy takie jak małżeństwo, oświadczyny i wszelkie postanowienia dotyczące miłości warto finalizować przed końcem stycznia. Lepiej nie planować na przyszły rok ślubu i nie mieć wygórowanych oczekiwań w stosunku do nowo poznanych osób. Namiętny romans raczej nie przerodzi się w trwały związek, zdrada może uruchomić lawinę nieszczęść. Ci, którzy są rodzicami, muszą przygotować się na liczne wyzwania. Dzieci będą buntować się, wystawiać cierpliwość dorosłych na próbę. Zamiast więc skupiać się na życiu prywatnym, lepiej wyruszyć w podróż. Koń lubiący przestrzeń i ruch patronuje wszelkim wyprawom.

Reklama

W najbliższych miesiącach możesz śmiało spełnić marzenie o zwiedzeniu egzotycznych krajów.

Nawet najbardziej szalone pomysły w rodzaju: "ruszamy z ple-akiem do Azji bez grosza przy duszy" powiodą się. Ludzie poznani w drodze staną się kimś więcej niż znajomymi. Z niektórymi z nich możemy zawrzeć przyjaźnie na całe życie. Astrolodzy radzą jednak, by beztroska, z jaką planujemy wyjazdy, nie przeniosła się na życie codzienne. W roku Drewnianego Konia łatwo bowiem o nieporozumienia, a nawet drobne zatargi mogą nieoczekiwanie przerodzić się w poważne konflikty. Nie opłacą się także zbyt pochopne posunięcia. Jeżeli więc nie będziemy pewni w stu procentach, że nasza decyzja jest słuszna, lepiej jej nie podejmować. Pamiętaj, że choć w biznesie najbardziej spektakularne i podziwiane są ryzykowne zachowania, to do mądrych i powściągliwych graczy należy ostatnie słowo.

Na szczęście większości znaków chińskiego zodiaku dopisze zdrowie.

Starczy im więc sił, by stawić czoła niepowodzeniom. Na wszelki wypadek dobrze jest jednak nosić przy sobie talizman, czyli figurkę konia. Może być to breloczek lub element biżuterii. Według chińskich wróżbitów zapewni nam to powodzenie i ochroni przed złym losem.

Zbliżające się miesiące wreszcie zwiastują światu przezwyciężenie ekonomicznych trudności.

Ale to nie oznacza, że zapanuje spokój. Wręcz przeciwnie! Trwające wojny nie zakończą się w najbliższym czasie. W dodatku wybuchną nowe, a to z powodu zbyt impulsywnych zachowań przywódców państw. Zabraknie im cierpliwości, by opanować emocje. Porządek ustąpi miejsca chaosowi, a rozwaga beztrosce. Polityczne spory nie wyjdą nam na dobre, jeszcze w 2015 roku trzeba będzie łagodzić ich skutki. Zamęt na górze zrównoważy solidarność i sprawne działanie zwykłych ludzi. Rozkwitną wszelkiego rodzaju fundacje charytatywne oraz organizacje samorządowe. Wiele osób odnajdzie sens życia w działalności społecznej, a zbiórki pieniędzy na szlachetne cele osiągną rekordowe wyniki. Odetchnąć da nam też pogoda. Nie grożą gwałtowne zjawiska takie jak trzęsienia ziemi, powodzie lub huragany.

Szczur

Główne cechy charakteru: inteligencja, charyzma, przebiegłość, ambicja.

Co cię czeka? W tym roku Szczur powinien przygotować się na trudności. Gwiazdy nie sprzyjają mu tak jak zazwyczaj, nie może więc liczyć na łut szczęścia. Wyjdzie z opałów obronną ręką, jeśli zamiast polegać na swoim sprycie, skoncentruje się na konkretnych zadaniach. Wszystko, co uda mu się osiągnąć w roku Konia, zawdzięczać będzie pracy, nie zaś korzystnym zbiegom okoliczności i życzliwym ludziom.

Praca Już od początku lutego Szczur musi zabrać się ostro do roboty. Nie dla niego wolny rozruch i błogie lenistwo. Oprócz wypełniania swoich obowiązków, niech zadba o relacje ze współpracownikami. Spory nie wyjdą mu teraz na dobre, nawet gdy racja będzie po jego stronie. Nie jest to komfortowa sytuacja, ale Szczur umiejący dostosować się do zmiennych warunków na pewno sobie z nią poradzi.

Miłość Single niech zachowają rozwagę. Zwłaszcza kobiety mogą wpaść w sidła kolekcjonerów mocnych wrażeń. Ktoś, kogo szukasz, znajduje się w tej chwili daleko, może nawet za granicą. Osoby żyjące w parze muszą zadbać o partnera. Ich związki są narażone na kryzys z powodu nieuzasadnionej szczurzej zazdrości.

Bawół

Główne cechy charakteru: pracowitość, wytrwałość, zmysł obserwacji.

Co cię czeka? Najrozsądniejsza taktyka dla Bawoła to uzbrojenie się w cierpliwość. Przyjdzie mu to z łatwością, ponieważ zawsze zależy mu bardziej na perspektywicznych celach niż osiąganiu szybkich korzyści. Z tego powodu zły los go nie zaskakuje, jest zwykle przygotowany na najgorsze i ma w zanadrzu kilka wariantów planów naprawczych. Na szczęście w tym roku nie czeka go żadne trzęsienie ziemi. Na jesieni może wpaść tylko w kłopoty finansowe. Dlatego niech zacznie oszczędzać i wycofa się z ryzykownych spółek.

Praca Ten rok będzie kontynuacją passy z poprzednich lat. Jeśli Bawół osiągnął stabilną pozycję zawodową, powinien bardziej skupić się teraz na jej umacnianiu niż sięganiu po nowe zdobycze. Gdy ciągną się za nim zadawnione konflikty, musi je załagodzić, a nie wdawać się w nowe. Niech nie oczekuje awansów, na zaszczyty przyjdzie jeszcze pora.

Miłość Bawoły spędzą przyjemnie najbliższe miesiące, pod warunkiem że dużo uwagi poświęcą domowi. Ponieważ na razie kariera stoi w miejscu, nadwyżkę energii warto oddać bliskim. Szukający drugiej połówki niech nastawią się raczej na przelotne przygody niż znajomości kończące się małżeństwem.

Tygrys

Główne cechy charakteru: odwaga, entuzjazm, refleks, pewność siebie.

Co cię czeka? Koń jest dla tego znaku dobrym towarzyszem, zazwyczaj więc jego rok bywa dla walecznych drapieżników pomyślny. Ponieważ jednak na horyzoncie zbierają się czarne chmury, trzeba zachować ostrożność. Choć okoliczności bedą mu sprzyjać, w pobliżu pojawią się zawistnicy, którym jego powodzenie będzie nie w smak.

Praca Uwaga, konkurencja nie śpi! A im głośniej Tygrys będzie cieszył się ze swoich zawodowych i finansowych osiągnięć, tym gorliwiej będą rzucać mu kłody pod nogi. Mądrzej więc nie obnosić się ze swymi sukcesami i świętować je w gronie oddanych przyjaciół. A okazji do radości nie zabraknie. Tygrysa czekają zasłużony awans, podwyżka lub intratna propozycja.

Miłość Ostatnio niezbyt układało mu się w miłości. A to dlatego że zamiast skupić się na jednym partnerze, wolał flirty. Teraz nadszedł czas, by zacieśnić więzy z osobą, która wytrzyma narzucone przez niego tempo. Jeżeli będzie to ktoś urodzony pod znakiem Konia lub Psa, związek ma wspaniałe perspektywy!

Królik

Główne cechy charakteru: wrażliwość, umiłowanie piękna, empatia.

Co cię czeka? Królik niech się zrelaksuje - rok zapowiada się naprawdę dobrze! To delikatne stworzenie nareszcie odetchnie po trudach ubiegłych lat. Ponieważ walka nie jest jego żywiołem, w tej chwili czuje się zmęczony i pozbawiony energii. Uszy do góry! Wkrótce nie zabraknie mu okazji do dobrej zabawy. Powinien wystrzegać się tylko pożyczania innym większych sum, bo nie odzyska ich z powrotem.

Praca Skromne Króliki nie robią sobie reklamy i dlatego bywają niedoceniane. Ale w nadchodzących miesiącach jego wysiłek i talenty spotkają się z nagrodą finansową albo przynajmniej z pochwałą przełożonego. Na wiosnę ktoś wpływowy poprosi go o radę i profesjonalne wsparcie. Ta współpraca przyniesie Królikowi wiele satysfakcji i korzyści.

Miłość Gwiazda Szczęścia sprawi, że w miłości zapanuje harmonia. Małżonkowie pogłębią swoją relację, a single spotkają kogoś opiekuńczego, kto zrozumie ich wahania nastroju. Niech jednak nie wywierają na niego nacisku. Wyrozumiałość okaże się lepszą taktyką na przekonanie partnera, że znalazł swoją połowę, niż wywieranie na nim presji.

Smok

Główne cechy charakteru: urok osobisty, witalność, niezależność.

Co cię czeka? Zazwyczaj otoczony dworem wielbicieli oraz pochlebców królewski Smok będzie zmuszony radzić sobie w tym roku sam. Boleśnie to odczuje, bo bez publiczności jego energia maleje i nastrój się pogarsza. Należy zwrócić mu uwagę, by ostrożniej prowadził samochód. W pierwszej połowie roku może spowodować niegroźną stłuczkę. Ale czy Smok nas posłucha?

Praca Smok niech pohamuje swe apetyty. Gwałtowne ruchy w rodzaju: odejście z pracy czy kwestionowanie kompetencji szefa nie opłacą mu się tak, jakby się tego spodziewał. Astrolodzy doradzają zmianę strategii: zamiast grać pierwsze skrzypce, powinien wycofać się na pozycję obserwatora. Zrozumienie, kto jest jego wrogiem, kto przyjacielem, pomoże Smokowi zakończyć rok na plusie.

Miłość Nadzieje na pełen namiętności i uniesień romans spełzną tym razem na niczym. Dużo czasu zajmą Smokowi kłopoty związane z dziećmi. Będzie tym tak wyczerpany, że na erotyczne harce nie starczy mu sił. Najgorszą rzeczą, która przydarzy mu się w miłosnych relacjach, będzie monotonia. Dla Smoka brzmi to trochę przerażająco, ale może pora docenić kogoś, kto od lat wiernie czeka w domu?

Wąż

Główne cechy charakteru: błyskotliwość, elegancja, seksapil, intuicja.

Co cię czeka? W ubiegłym roku Wąż musiał się mieć na baczności i teraz ma ochotę wrzucić na luz. Niech jednak zachowa ostrożność, bo nie wszystko ujdzie mu na sucho. Ryzyko jest niewskazane. Jeżeli zarobi dużą sumę pieniędzy, rozsądniej będzie odłożyć ją na konto niż zainwestować. Gdy pozna kogoś sympatycznego, niech nie powierza mu po miesiącu swych sekretów i kluczy do mieszkania. Dobrze, by Węże powstrzymały się z poważnymi decyzjami do przyszłego roku.

Praca Doskonały moment, by się szkolić, zdawać egzaminy lub podnosić kwalifikacje. Także perspektywy finansowe wyglądają obiecująco. Szykuje się podwyżka albo wypali dobry interes. Choć w przeszłości mocno dali się Wężowi we znaki nieuczciwi ludzie i wspólnicy, teraz otaczają go osoby godne zaufania. Jedyna pułapka na gruncie zawodowym to romans z szefem lub podwładnym. Niech wasze relacje pozostaną wyłącznie służbowe.

Miłość Uwodzicielski Wąż ma na koncie wiele złamanych serc. Powodzenie u płci przeciwnej często zawraca mu w głowie i daje poczucie bezkarności. W roku Konia także nikt mu się nie oprze. Ale dla własnego dobra Wąż nie powinien igrać z ogniem i postępować egoistycznie. Jego beztroska może zranić kogoś wrażliwego.

Koń

Główne cechy charakteru: aktywność, zmysł praktyczny, duma.

Co cię czeka? Koń musi przygotować się na wyzwania. Marzenia o spokoju należy na razie odłożyć na bok i przygotować się do walki. Ten rok upłynie bowiem pod znakiem rywalizacji i nieoczekiwanych wydarzeń. Astrolodzy sugerują, by Koń nie prowokował losu wyzywającym zachowaniem, nie potrząsał grzywą i nie stukał głośno kopytami. Przyda mu się teraz trochę pokory. Na szczęście na słabego nie trafiło!

Praca Ktoś chętnie zająłby stanowisko Konia i nie zawaha się wykorzystać każdego jego potknięcia, by zdyskredytować go w oczach przełożonych. Dlatego Koń musi stać się perfekcjonistą. Przydałoby mu się też wsparcie bliskich oraz przyjaciół, bo w pracy nie znajdzie zbyt wielu sprzymierzeńców.

Miłość Tu powiedzie mu się lepiej niż w interesach. Nie wszystko jednak potoczy się bezproblemowo. Ukochana osoba zarzuci Koniowi egoizm i zacznie domagać się dla siebie większych względów. Single mogą się rozczarować, bo ktoś, kto wiele im obiecywał, zawiedzie ich zaufanie. Lepiej więc pozostać przy sprawdzonych znajomościach niż szukać wrażeń.

Koza

Główne cechy charakteru: nieśmiałość, dobry gust, kreatywność.

Co cię czeka? Ten znak w roku Konia wygrał los na loterii. Na horyzoncie zgromadziło się wiele pomyślnych gwiazd, które zapewnią Kozie powodzenie. Cokolwiek więc sobie zaplanuje, spełni się. Powinna jednak pamiętać, by poskromić lenistwo i zadbać o dobre samopoczucie bliskich osób. Wrodzona szczodrość skłoni Kozy do obdarzenia swymi łaskami ludzi, którzy na to nie zasługują. Ale to nie zaszkodzi jej interesom.

Praca Kalendarz Kozy będzie pękał od terminów spotkań, w jej głowie pojawi się mnóstwo nowych projektów. Koza będzie bardzo zajęta, lecz te wysiłki uwieńczą sukcesy i zaszczyty, dzięki którym zapomni o zmęczeniu. Bardzo możliwe, że otrzyma cenną nagrodę albo wygra prestiżowy konkurs. Jeżeli więc to utalentowane zwierzę ma zamiar wydać książkę lub zreformować firmę, niech szybko zabierze się do roboty.

Miłość To znów jedyny znak chińskiego horoskopu, którzy może bez obaw zawrzeć małżeństwo w roku Konia. Zwłaszcza gdy jej wybrankiem jest osoba urodzona w znaku Świni. Jeśli żyje w stałym związku, partner otoczy Kozę opieką i czułością. Samotne Kozy nie będą narzekać na brak powodzenia. Niech tylko wybiorą mądrze, bo serce często bierze u nich górę nad głosem rozsądku.

Małpa

Główne cechy charakteru: towarzyskość, spryt, poczucie humoru.

Co cię czeka? Pełna uroku Małpa potrafi owinąć sobie każdego dookoła palca. Tak postępuje też z zodiakalnym Koniem. Daje się Małpie osiodłać i zmierza w kierunku, w jakim ona sobie życzy. Dlatego w tym roku Małpa zrealizuje nawet najbardziej ambitne cele. Niech nie zapomina jednak o dyplomacji. Niewiele zdziała w pojedynkę, więc musi zapewnić sobie wsparcie życzliwych ludzi.

Praca Po pracowitym ubiegłym roku Małpie dokuczać będzie zmęczenie. Z tego powodu może popełniać błędy, które wpędzą ją w kłopoty. Dlatego zalecana jest ostrożność - lepiej trzy razy przejrzeć umowę przed podpisaniem, a wszelkie decyzje podejmować z namysłem. Pośpiech nie jest też wskazany przy zmianie pracy. Dobra wiadomość to taka, że wszelkie zrealizowane projekty zostaną sowicie opłacone.

Miłość Zapracowane Małpy nie czują na razie zapału do erotycznych igraszek. Zmienne szczęście w sprawach sercowych nauczyło ją podchodzić do tych kwestii z dystansem. Poza tym jest oddanym, ale bardzo wymagającym partnerem. Gwiazdy mówią, że single nie znajdą w swym najbliższym otoczeniu dobrego kandydata do poważnego związku. W tym roku na łowy trzeba wyruszyć gdzieś dalej.

Kogut

Główne cechy charakteru: szczerość, konserwatyzm, pogoda ducha.

Co cię czeka? W tym roku Kogut spędzi wiele miłych chwil. Jego życie towarzyskie będzie kwitło, nie będzie też narzekał na brak gotówki. Szykują mu się niezapomniane podróże. Dopiero przed Bożym Narodzeniem pokłóci się z kimś nie na żarty. Kogut ma tendencję do wchodzenia w niepotrzebne spory. Dla cudzego dobra nie powinien wtrącać się w nie swoje sprawy.

Praca Niepokorny Kogut zaszedłby o wiele dalej, gdyby był mniej krytyczny i wciąż nie kwestionował poleceń swojego szefa. Wprawdzie robi to ze szlachetnych pobudek, lecz zapomina jednocześnie o własnym interesie. Kariera Koguta nabierze w najbliższych miesiącach rozpędu. Będzie mógł liczyć na poparcie wpływowych osób. Sam także wykaże się wyjątkową kreatywnością.

Miłość Życie uczuciowe Koguta pełne jest wzlotów i upadków. Potrafi zakochać się na zabój w ułamku sekundy, by za dwa miesiące zastanawiać się, co widział w swoim wybranku. Teraz na szczęście opiekuńcze gwiazdy będą chroniły go przed podobnymi pomyłkami. Koguty w stałych związkach mogą spodziewać się powrotu namiętności. Single - a zwłaszcza mężczyźni - zawrą niezwykle obiecujące znajomości.

Główne cechy charakteru: szczerość, konserwatyzm, pogoda ducha. 

Pies

Główne cechy charakteru: wierność, umiłowanie luksusu, hojność.

Co cię czeka? Zapowiada się prawdziwa karuzela: szczęśliwe wydarzenia będą przeplatały się z wyzwaniami, które nieraz doprowadzą Psa na skraj wytrzymałości. Niech jednak zachowają spokój, bo wszystko skończy się dobrze. W dodatku to, co wyglądało na katastrofę, okaże się prawdziwym błogosławieństwem. Pesymistyczny z natury Pies zrozumie to jednak po dłuższym czasie.

Praca Pies także w pracy polega głównie na swojej intuicji, ale w tym roku może ona go nieco zawieść. Ważne, by powstrzymał się od szybkich ocen czy gwałtownych posunięć, a każdą decyzję gruntownie przemyślał. Choć nie lubi słuchać doradców, będzie ich bardzo potrzebował. Pomocni okażą się zwłaszcza konsultanci płci męskiej.

Miłość Odmienne oczekiwania sprawią, że w związku pojawią się napięcia. Poważny Pies nie zawsze umie się wyluzować, a przecież poczucie humoru może rozładować niejedną konfliktową sytuację. Dlatego dobrze byłoby, żeby ze swym partnerem więcej się bawił, niż dyskutował. Single, o ile zrezygnują z nadmiernych oczekiwań, mają okazję przeżyć miłą przygodę.

Świnia

Główne cechy charakteru: dobroć, uczciwość, optymizm, skromność.

Co cię czeka? Świnia, która zwykle bardziej przejmuje się innymi niż sobą, w następnych miesiącach także skupi się na pomocy potrzebującym. Tym razem jej sprawy na tym nie ucierpią, bo znajduje się pod ochroną wielu łaskawych gwiazd. Zdrowie, które przysparzało jej ostatnio zmartwień, także się poprawi. Nadchodzi dobry czas na podjęcie kluczowych decyzji: urodzenie dziecka lub przeprowadzkę.

Praca Gdyby Świnia przedkładała własny interes nad dobro zespołu, dawno zostałaby już dyrektorem generalnym. Zaskarbia sobie tym wdzięczność współpracowników, którzy w krytycznych chwilach wyciągają do niej pomocną dłoń. Także w tym roku nie dadzą jej zrobić krzywdy. Powinna jednak uważać na spryciarzy wykorzystujących jej dobre serce. Przez nich będzie miała więcej pracy.

Miłość Dobrze byłoby trochę złagodzić szorstkość, którą Świnia pokrywa czasem czułość w stosunku do ukochanych osób. Okazanie bliskim miłości poprawi ich relacje. Samotne Świnie niech przyjrzą się dokładniej osobie, która znajduje się tuż obok. Może jednak zbyt pochopnie spisały ją na straty? Czas docenić jej zalety i oddanie.

Maja Nowierska

Olivia
Dowiedz się więcej na temat: horoskop

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy