Reklama

Reklama

Blendowanie próżniowe – świeże koktajle przez cały dzień

Nie ma wątpliwości, że sytuacja, w której znaleźliśmy się niedawno, jest wyjątkowa. Do sklepów udajemy się tylko po większe zakupy, co wiąże się często, niestety, z marnowaniem nadwyżek kupionego na zapas jedzenia. Szczególnie dotyczy to warzyw i owoców, które ze względu na krótką trwałość szybko tracą swoje walory. By nie marnować kupionych na zapas owoców i warzyw warto pomyśleć o urządzeniu, dzięki któremu szybko i łatwo przygotujemy pyszne i zdrowe soki oraz koktajle.

Sprzętem, który w ciągu zaledwie kilku chwil pozwoli nam przygotować pyszne napoje owocowo-warzywne jest blender próżniowy. Z jego pomocą nie tylko przygotujemy prawdziwą witaminową bombę, ale także unikniemy marnowania zakupionych zapasów owoców i warzyw, bo dzięki technologii próżniowej przygotowane soki znacząco dłużej zachowają świeżość. Warto więc wykorzystać fakt, że więcej czasu spędzamy w domu, i zadbać o codzienną porcję zdrowia dla wszystkich domowników. Czas, który spędzamy obecnie z rodziną, możemy na przykład poświęcić na przekonanie i przyzwyczajenie pozostałych członków rodziny- a zwłaszcza: naszych dzieci - do smaku świeżych warzyw i owoców, po które, zdaniem ekspertów, sięgamy zdecydowanie zbyt rzadko.

Reklama

Że warto się na takie posunięcie zdecydować, przekonują dane udostępnione przez Światową Organizację Zdrowia. W opinii współpracujących z nią badaczy, zdrowa dieta powinna składać się z co najmniej 5 porcji owoców i warzyw dziennie. Spożywanie zalecanej dziennej ich ilości zmniejsza ryzyko chorób związanych ze stylem życia [1]. Jednak pomimo rosnącej świadomości na temat zdrowego odżywiania i stylu życia, nadal ponad 80% osób na świecie nie spożywa wystarczającej ilości składników odżywczych, które są zawarte w warzywach i owocach. Nie jest przecież łatwo zjadać zwłaszcza tak dużą ilość warzyw w ciągu dnia. Można jednak je pić w postaci pysznych domowych soków i koktajli! Teraz dzięki rewolucyjnemu blendowaniu próżniowemu przygotowywanie koktajli w domu jest jeszcze łatwiejsze i masz pewność, że koktajl będzie zawierał składniki odżywcze! Poznaj  HR3752. 

Proces utleniania powoduje nie tylko brązowienie, odbarwianie lub oddzielanie warstw koktajlu, ale także może zmniejszyć wartość odżywczą uwolnionych witamin i minerałów.  Unikalna technologia blendowania z wykorzystaniem próżni dostępna w blenderze szybkoobrotowym Philips HR3752 redukuje ten proces, wysysając powietrze z dzbanka przed rozpoczęciem . Rezultaty są widoczne gołym okiem - koktajle są bardziej jednolite oraz mają mniej piany i bąbelków na powierzchni. Przede wszystkim jednak dłużej zachowują świeżość i cenne składniki odżywcze. Ta innowacyjna technologia blendowania zachowuje np. 3 razy więcej witaminy C po ośmiu godzinach w porównaniu do normalnego blendowania [2]. Możesz więc przygotować koktajl rano, zabrać porcję do pracy, a resztę wstawić do lodówki i później znów cieszyć się świeżym koktajlem po południu lub zmiksowac koktajl wieczorem i wypić rano do śniadania, aby nie tracić na to cennego czasu o poranku. Dzięki technologii blendowania próżniowego pysznymi i bogatymi w składniki odżywcze koktajlami i szejkami owocowo-warzywnymi możesz się od teraz cieszyć przez cały dzień - zawsze wtedy, gdy tylko najdzie cię na nie ochota.

W dodatku ten szybkoobrotowy blender pozwala uzyskać niezwykłe gładką konsystencję, gdyż posiada silnik o mocy 1 400 W i prędkości obrotowej 35 000 obr /min, zapewniając szybkie  nawet w przypadku twardych składników, takich jak lód czy orzechy. Ponadto można wybrać prędkość blendowania: od delikatnego miksowania miękkich owoców po dynamiczne w przypadku twardszych owoców i warzyw. Z kolei dzięki technologii ProBlend 6 3D blender ma ostrza, które obejmują szerszy obszar mieszania. Gładko zblendowanie składniki są łatwo przyswajane przez organizm. 

Nowy blender jest także wygodny i łatwy w użyciu. Do wyboru są 3 programy: próżniowe miksowanie koktajli, funkcja pulsacji i tryb kruszenia lodu. Jego kielich o pojemności 1,8 litra wykonany jest z nietłukącego tritanu. Jest bezzapachowy, nie odbarwia się i idealnie nadaje się do przygotowywania ulubionych koktajli. Problemem nie jest też mycie urządzenia. Aby wyczyścić ostrza blendera, wystarczy odłączyć je od dzbanka blendera i opłukać. Wszystkie odłączane części blendera można też myć w zmywarce. 

Przekonaj się sam jak rewolucyjne jest blendowanie próżniowe i ciesz się pełnią składników odżywczych!

Rekomendowana cena blendera HR3752 wynosi 1169 PLN. 

 

[1] World Health Organization, Zdrowa dieta, Fact sheet N°394: http://www.who.int/mediacentre/factsheets/fs394/en/

[2] Porównując do blendowania w urządzeniu HR3752 bez wykorzystania funkcji blendowania próżniowego, test przeprowadzony na pomidorach przez niezależne laboratorium w listopadzie/grudniu 2017.

 

Artykuł powstał we współpracy z firmą Philips

 

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy