Jedna sukienka - dwie okładki czyli skandal w świecie mody

Gdyby to były inne gazety, gdyby to była inna sukienka, gdyby to chociaż był inny miesiąc, to może nic by się nie stało. A tak mamy skandal, jakiego świat mody już dawno nie oglądał.

Na okładkach wrześniowych numerów magazynów "Vogue" (Japonia) i "Harper’s Bazaar" (Wielka Brytania) pojawiły się zdjęcia Katy Perry i Rosie Huntington-Whiteley, ubranych w ten sam model sukienki, zaprojektowanej w pracowniach domu mody Prada. Nic wielkiego? Wręcz przeciwnie.

Reklama

Tzw. september issue czyli wrześniowe wydania, to dla modowych magazynów, najważniejsze numery w roku. Są najbardziej obszerne i zawierają teksty o nowych, wartych uwagi projektach, które nierzadko wyznaczają trendy na kolejne miesiące w roku. Dlatego podczas ich przygotowania, redakcje dokładają szczególnych starań.

 W tym przypadku redaktorom, raczej nie można mieć niczego do zarzucenia. Niekompetencją wykazał się pracownik Prady, który odpowiada za wysyłanie ubrań, które potem redakcje wykorzystują przy tworzeniu sesji zdjęciowych. Jak donosi "Page Six", w tym wypadku obydwu redakcjom obiecał, że sukienkę otrzymują "na wyłączność". Tymczasem model ukazał się nie tylko na okładkach tych dwóch pism, ale również można oglądać go w sesjach, opublikowanych w gazetach "Marie Claire" i "In Style".

Osoba odpowiedzialna za ten błąd, za swoje "roztrzepanie" zapłaciła zwolnieniem z pracy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje