Afrodyzjaki – fakty i mity

Z pewnością słyszałeś, że niektóre produkty mogą zwiększać libido. Szparagi, banany czy marchewki przypominają narządy płciowe i dlatego są uważane w wielu kulturach za erogenne. Jeśli zastanawiasz się, jaki afrodyzjak wprowadzi namiętność do Twojej sypialni koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Ostrygi

Jeśli myślisz o afrodyzjakach, pierwsze co przychodzi Ci na myśl to ostrygi. Ostrygi są bogatym źródłem cynku, który ma pozytywny wpływ na libido. Brak cynku może powodować impotencję, dlatego wszystkie produkty zawierające cynk mogą być postrzegane jako afrodyzjaki.

Orzechy


Starożytni Rzymianie uważali, że orzechy włoskie mają związek z płodnością. Orzechy koli są popularnym afrodyzjakiem na Madagaskarze. Niektórzy uważają, że zapach orzechów może działać pobudzająco na kobiety...  Orzechy, podobnie, jak ostrygi zawierają dużo cynku, dzięki czemu pomagają w erotycznych czarach.

Czekolada


Na dworze Ludwika IV czekolada była zaproszeniem do sypialni. Czekolada zawiera fenyloetyloaminę - związek, który powoduje pobudzenie, euforię i podniecenie. Niestety jest bardzo kaloryczna.

Kawa

Kawa, jak każdy produkt zawierający duże ilości kofeiny, pobudza ciało, ale niestety nie ma to nic wspólnego z pobudzeniem seksualnym.

Nawet jeśli spożywanie niektórych produktów nie podnosi libido, jakbyś tego chciał, zabawa z jedzeniem w sypialni może być podniecająca. Tylko uważaj abyś nie wsmarował miodu we włosy ukochanej, bo usunięcie go może już nie być takie zabawne...

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje