Reklama

Reklama

Chińczycy to tradycjonaliści?

Jak sobie radzą w Polsce? W piątek 26 stycznia w programie E-misja: Obcokrajowcy w tv.interia.pl porozmawiamy z Xu Kai - rodowitym Chińczykiem. Zapraszamy do oglądania!

Chiny jako jedna z najstarszych cywilizacji świata szczycą się przede wszystkim bogatą historią, ale także różnorodną kulturą. Kraj ten kojarzy nam się głównie z piękną porcelaną, niezwykle rozwiniętą sztuką kaligrafii, przepyszną herbatą, Wielkim Murem oraz kung-fu.

Reklama

Wielu z nas zachwyca się chińską kuchnią, czyta chińskie horoskopy, poddaje się zabiegom akupunktury, ale tak naprawdę nasza wiedza o tym kraju jest jednak wciąż stosunkowo niewielka, mimo że Chiny są przecież trzecim co do wielkości państwem świata. Nie do końca zdajemy sobie sprawę, że liczbowy system dziesiętny, gra w szachy, papierowe pieniądze, parasole, sztuczne ognie, zapałki oraz wiele innych rzeczy pochodzi właśnie z Chin.

A jak wygląda obecnie życie codzienne w Chinach? Czym interesują się obywatele tego kraju? Jak przygotowują się do organizacji olimpiady w 2008 roku? Czy w Chinach istnieją jakieś tematu tabu? Jak ważna jest dla nich tradycja? Na te i na inne pytania odpowie nam właśnie Xu Kai - jeden z najlepszych tenisistów stołowych w Polsce.

Poza tym dowiemy się więcej o Chińczykach przebywających w naszym kraju. Jak postrzegają Polskę? Czy są tu dobrze traktowani? Jak smakują im nasze potrawy? Czy nauka polskiego sprawia im trudność? Czy podobają im się nasze imprezy? Jak oceniają wyczyny polskich sportowców? Co ich w nas irytuje?

Oglądaj program E- misja: Obcokrajowcy w tv.interia.pl - w piątek 26 stycznia o godz.13. Pamiętajcie, że w trakcie programu możecie zadawać pytania do naszego gościa poprzez czat.

Dowiedz się więcej na temat: Kai | obcokrajowcy. | Chiny | Chińczycy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje