Reklama

Reklama

Do kuchni tylko ze smartfonem

Czasy, w których do kuchni można było wkroczyć będąc wyposażonym w fartuch, chochlę i ostry nóż, odchodzą w przeszłość. Wkrótce bez telefonu nowej generacji nie zagotujesz nawet wody na herbatę.

Codziennie do wygrania 300 zł!

Powoli całe nasze życie przenosi się na ekran telefonu i wszystko wskazuje na to, że kuchnia nie będzie ostoją tradycjonalizmu. Coraz więcej wynalazków związanych z przechowywaniem, przygotowywaniem i spożywaniem posiłków nie może się obyć bez aplikacji na smartfona.

Pojemnik na mleko

Milkmaid to pojemnik, który dzięki specjalnym czujnikom wie, czy twoje mleko się nie zepsuło i ile porcji jeszcze zostało do wykorzystania. Jeśli nie schowasz go do lodówki, pojemnik zwróci ci uwagę, że zbyt długo stoi w nieodpowiedniej temperaturze. Wszystkie te informacje Milkmaid wyśle prosto na twojego iPhone'a.

Reklama

Urządzenie zostało nagrodzone w konkursie The Quirky + GE Project.

Imprezowa mapa Polski!

Bez telefonu nie podchodź!

Qumi to uniwersalny gadżet kuchenny, w którym można smażyć, piec i gotować na parze. Na pierwszy rzut oka Qumi może wprawić nas w zakłopotanie - nie ma żadnych przycisków, gałek, wyświetlaczy i pokręteł. Nic dziwnego - możemy nim sterować jedynie za pomocą urządzeń mobilnych.

Qumi został nagrodzony w konkursie prowadzonym przez firmę Elektrolux. 

Wiesz, co to jest Noc Kobiet?

Smart-talerz

Czy posiłki przygotowane w inteligentnych kuchenkach, które wysyłają do nas esemesy i lajkują nasze posty na Facebooku, mogą być spożywane ze zwykłych porcelanowych talerzy? Przyznacie sami, że byłby to wyraźny rozdźwięk i rażąca niekonsekwencja.

Na szczęście wynaleziono już talerze, które "rozumieją jedzenie i przekładają je na dźwięki, zamykając krąg zmysłów, dzięki któremu możemy internalizować to, co jemy".

Talerz bezprzewodowo kontaktuje się z telefonem i przekazuje informacje na temat różnych aspektów twojego dania (składniki są analizowane dzięki różnym czujnikom), następnie specjalna aplikacja przekłada te dane na odpowiednie nuty i rytmy, co pozwala użytkownikowi doświadczać posiłku "w najbardziej intymny sposób". 

Minimalizm odchodzi w przeszłość

Szklanka wody

Nowoczesna kuchnia cię onieśmiela? Postanawiasz po prostu wypić szklankę wody i poczekać, aż dziecko wróci ze szkoły i pomoże ci nawiązać kontakt z najnowszą technologią?

Uważaj, krany są w awangardzie, jeżeli chodzi o wyposażenie kuchni sterowane za pomocą telefonów.

Taki na przykład Stratus (Zuvo Water) - "pierwszy na świecie inteligentny kran", połączony z zaawansowanym systemem filtrującym - nie tylko wysyła ci na telefon informacje o tym, kiedy wymienić filtr, ale pomaga w zbieraniu danych do tworzenia map ilustrujących stan wód (czyli uczestniczy w jakimś globalnym spisku).

Wibrujący widelec

Jeżeli te urządzenia przyszłości nie powodują u ciebie żadnego stresu, weź do ręki widelec Hapifork. Gdy będziesz jeść za szybko, widelec zacznie wibrować i wysyłać sygnały świetlne. Jeśli jedzenie będzie spadać z wibrującego widelca na smart talerz, mogą temu towarzyszyć również sygnały dźwiękowe. Dane z widelca możesz przesłać na telefon, który dzięki specjalnej aplikacji zobrazuje tempo twojego jedzenia na specjalnych wykresach.

Niesamowite imprezy ostatkowe! Sprawdź!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: telefon | mleko | gotowanie | talerze | widelec

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy