Reklama

Reklama

Doceniaj każdą chwilę

Tragedie takie jak ta w kopalni "Halemba" w Rudzie Śląskiej czy strata przyjaciela, znajomego, członka rodziny zwykle zmusza nas do refleksji nad kruchością ludzkiego życia. A jest przecież jeszcze inny aspekt - jego jakość.

Zwykle odkładamy wiele rzeczy na później, obowiązki biorą górę nad przyjemnościami. Często wybieramy ludzi, z którymi musimy lub powinniśmy przebywać z różnych przyczyn zamiast tych, z którymi być lubimy. W wiecznej pogoni za czasem gubimy to, co najważniejsze - kawałki siebie.

Zanim minie czas refleksji, namawiamy was do tego, byście zatrzymali się na chwilę, przyjrzeli się swojemu życiu. Sprawdzili, co może w nim być lepsze, a co źle wpływa na jego jakość.

Wszystko da się zmienić, wszystko da się poprawić. Trzeba tylko chcieć dobrze wykorzystywać każdą chwilę swojego życia. I doceniać ją.

Reklama

Rozpatrzcie swoje relacje z innymi ludźmi. Co możecie zrobić, żeby byli bardziej szczęśliwi. Co oni mogą zrobić, by dopełnić waszego szczęścia. Czy jest obok was ktoś, kto potrzebuje pomocy. Czy wy możecie komuś pomóc.

Przypatrzcie się drodze, którą idziecie przez życie. Czy są na niej zakręty, które można pokonać na skróty. Czy niektóre ze skrótów nie prowadzą przez drogę do nieszczęścia innych. I w którą stronę skręcić, by połączyć się z drogą innych ważnych dla was osób.

Policzcie, ile marzeń udało wam się zrealizować. Ile zostało jeszcze do zrealizowania. A potem zacznijcie robić wszystko, by waszym następnym marzeniem było mieć kolejne marzenie...

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy