Reklama

Reklama

Duchy są na świecie

Generalnie duchy dzielą się na przyziemne i pozaziemskie. Te zaś dzielą się na dobrotliwe, złośliwe, pokutujące i błądzące - mówi Maria Wolniewicz, jasnowidz, parapsycholog i bioenergoterapeuta.

Czy możliwe jest obcowanie z duchami?

Reklama

Naturalnie. Temu służą seanse spirytystyczne. Zanim jednak sięgniemy po metody spirytystyczne, warto zastanowić się, czy ma to sens. We współczesnym świecie jest wiele rozmaitych sposobów rozwiązywania problemów. Spotkania z duchami z pewnością do nich nie należą. Organizowanie seansów spirytystycznych przez osoby przypadkowe może w efekcie przynieść więcej szkody niż pożytku. To chciałabym szczególnie podkreślić w dobie, gdy na nowo wraca moda na spirytyzm, psychotronikę i parapsychologię.

Kto zatem może kontaktować się z tamtym światem nie obawiając się żadnych przykrych konsekwencji?

Z pewnością osoba odpowiednio przygotowana, posiadająca wiedzę ezoteryczną. Bywa, że konieczna jest obecność medium, a więc kogoś podatnego na hipnozę i sugestię, zdolnego do odczuwania zjawisk telepatycznych.

I wtedy sukces zapewniony?

Absolutnie. Świat czwartego wymiaru jest niezwykle skomplikowany. To swego rodzaju archiwum, z którego można ściągać informacje. Zarówno prawdziwe, jak i fałszywe. Trzeba je umieć rozróżnić.

Na czym polega rola medium?

Zacznijmy od tego, że w momencie umierania u każdego z nas otwiera się kanał energetyczny, zwany kanałem przejścia. Jednocześnie zerwana zostaje nić astralna łącząca ciało z duchem. Na tym jednak nie kończy się wzajemna relacja ciała i duszy. Ten przejściowy stan trwa kolejnych siedem dni. Zmarły - jak uczy współczesna parapsychologia - może nawet w tym okresie pojawiać się najbliższym jako namacalne ciało astralne. Przez następnych czterdzieści dni jego duch stopniowo przechodzi na tamtą stronę korzystając z pomocy przewodników - duchów zmarłych krewnych, którzy towarzyszą mu od momentu śmierci.

Uzyskanie kontaktu z duchem przebywającym poza czwartym wymiarem nie nastręcza wielu problemów. Znacznie trudniej przywołać ciało astralne już tam przebywające. W takich przypadkach konieczne jest medium. Jego rola polega na otwarciu kanału energetycznego w obie strony. Identycznie dzieje się w przypadku odprawiania egzorcyzmów mających na celu uwolnienie człowieka opętanego przez ducha. Medium otwierając kanał energetyczny wzywa przewodników, aby zabrali ducha na drugą stronę.

Dowiedz się więcej na temat: ciało | duch | Kościół | duchy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje