Reklama

Reklama

Jesteśmy w tym lepsze od mężczyzn

Aż 80 proc. właścicieli superwrażliwych nosów to kobiety. Dodatkowo, gdy w grę wchodzi żywność lub ubiór, większość kobiet ma dużo lepsze zdolności odróżniania jednego składnika od drugiego, a co za tym idzie skomponowania gustownej całości.

Dlaczego tak jest?

Reklama

Uważa się, że w trakcie ewolucji kobiety wykształciły zdolność rozsądzenia, czy dane pożywienie jest bezpieczne czy też toksyczne. Były do tej roli po prostu zmuszone. Jeśliby nie wykształciły takiego zmysłu, już by ich tutaj nie było, a wraz z nimi pokaźnej części ludzkości.

Co więcej, kobiety jako istoty stworzone do tego, by być piękne i zabiegać o piękny wygląd, posiadły też umiejętność dobierania różnych składników tak, by pasowały do całości. Więcej czasu spędzają na zakupach i nierzadko zdarza im się chodzić na zakupy w towarzystwie innych kobiet (co z kolei dość trudno sobie wyobrazić w przypadku panów). Nieustanna wymiana poglądów na temat gustów czyni ich poczucie smaku jeszcze bardziej wyrafinowanym.

Od panów nie wymaga się, by byli piękni. Oni skwapliwie podążają sprawdzonymi przez kobiety ścieżkami smaku.

Kobiety o nadwrażliwym poczuciu smaku są bardzo wymagające, chętniej też sięgają po produkty wysokiej jakości i zdrowe. To one są motorem technologicznych zmian i to one torują drogę tym, którzy za ich przykładem przekonują się do jakiegoś produktu. Nie bez racji reklama ogromnej liczby produktów skierowana jest do kobiet. To one przecież codziennie dokonują domowych wyborów, a ich skutki odczuwalne są dla całej rodziny.

Zatem bez zbytniego zadzierania nosa dobrze wiedzieć, że mamy lepszego nosa do wielu rzeczy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje