Reklama

Reklama

Kochana babcia

Ma siwe włosy, krząta się w kuchni, piecze ciasteczka a wieczorami opowiada bajki - babcia, której święto wczoraj obchodziłyśmy..

Ale każda babcia jest inna. Jedna jest energiczną kobietą, o której się mówi, że "wszędzie jej pełno", inna typową babcią krzątającą się po kuchni i piekącą pierniczki, a znów inna podróżniczką, która teraz ma czas na poznawania świata.

Reklama

Kochamy nasze babcie, które od najmłodszych lat opiekują się nami, dogadzają nam, stają w naszej obronie, gdy rodzice nie mogą nas zrozumieć. Dostajemy od nich czekoladki i cukierki, opowiadają niesamowite historie, czytają nam bajki o Królewnie Śnieżce czy Czerwonym Kapturku. Śpiewają kołysanki, uczą wierszyków.

Chodzą z nami na spacery, zabierają na wycieczki, pomagają zrozumieć i poznać świat. O każdej porze są gotowane na słuchanie o naszych miłościach czy problemach.

Niestety niektóre babcie już pożegnałyśmy, niektórych nie udało nam się w ogóle poznać. A czasami na naszych barkach spoczywa obowiązek opiekowania się nimi, gdyż już same nie mają na nic siły.

Ale kochamy je i tęsknimy, jeśli nie ma ich już między nami. A dzisiaj nie zapomnij o dziadku! To on opowiadał nam o kosmosie, uczył, jak wbijać gwoździe, i jest lub był taki z nas dumny.

Jak ty wspominasz swoją babcię i dziadka?

Dowiedz się więcej na temat: bajki | babcia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje