Reklama

Reklama

"Kochasz? Podziel się obowiązkami". Jak poprawić relację z partnerem? Oto złote zasady

Co zrobić, kiedy czujemy, że nasz związek zaczyna się wypalać? Jak zakochać się na nowo? Jak lepiej zrozumieć swoją drugą połówkę? O tym i o innych aspektach pielęgnowania związku rozmawia Katarzyna Zdanowicz z Olgą Kozierowską - dziennikarką biznesową, działaczką społeczną, mówczynią, pisarka, mentorką i autorką poradników dla par. Cały odcinek "Zdanowicz. Pomiędzy wersami" obejrzysz poniżej.

 Gościnią najnowszego odcinka podcastu "Zdanowicz. Pomiędzy wersami" była Olga Kozierowska. Kobiety postanowiły porozmawiać o najnowszej książce Olgi pt."Miłość to czasownik" którą autorka traktuje jako spowiedź na temat swojej długoletniej relacji. "Związek potrzebuje ruchu, wysiłku i zaangażowania. Zostawiony sam sobie umiera" - brzmi opis lektury. W jaki więc sposób powinniśmy o niego dbać?

Update związku na "wysokich wibracjach"

"Wspólne przypominanie sobie gorących i wzruszających momentów na początku związku, pozwala przywołać te emocje" - twierdzi Olga Kozierowska. Co zrobić, żeby nie popaść w rutynę? Olga przyznaje, że pierwszy kryzys w relacji ze swoim długoletnim partnerem, przeżyła, kiedy przestali używać swoich "wersji demo" . 

Reklama

Olga Kozierowska zaznacza, że taka chwila jest naturalną w każdej romantycznej relacji, pomimo tego, że kobietom często jest trudno to zaakceptować. Co jeśli nie możemy pogodzić się z tym, że nasz partner nie chce całego swojego czasu poświęcać tylko nam? "Warto się zastanowić, jaki jest tego powód: czy mamy własne życie? Czy mamy potrzebę nadmiernej kontroli? A może jesteśmy "człowiekiem bluszczem", który oplata drugą osobę?

Siedem lat temu był czuły i kupował mi błyskotki. A teraz?

Takie pytanie często zadają sobie kobiety." Dlaczego mój partner na początku związku był romantyczny, a teraz przestał? Może już mnie nie kocha?" Olga Kozierowska odpowiada pytaniem na pytanie: "A jaka ty byłaś siedem lat temu?". 

Mężczyźni cały czas słyszą, że coś z nimi jest nie tak

Kiedy nie dostajemy od partnera komplementów, czujemy się niedoceniane i pominięte, warto zastanowić się, jak często my chwalimy naszego partnera. Czy kiedy pomoże nam np. w obowiązkach domowych, to zamiast mu podziękować, szukamy "dziury w całym" i wyliczamy każdą niedomytą szklankę? Olga Kozierowska przed napisaniem swojej książki zapytała o to mężczyzn. Okazało się, że nie uzyskują oni słów uznania. To kobiety są przyzwyczajone do ich słyszenia. Może pora to zmienić?

Kobiety nie są w stanie tkwić w byle jakich związkach - za to mężczyźni są - przyznaje Olga Kozierowska

Badania pokazują, że coraz więcej kobiet odchodzi z "byle jakich" relacji, za to mężczyzni mają większy problem z ich kończeniemi, nadal w nich tkwią - przyznaje Olga Kozierowska. Dlaczego? Często z wygody, a często zwyczajnie z powodu zdrady "na boku". Związek jest, jaki jest, ale też jest obiad, posprzątany dom, wyprasowane ubrania, a inne potrzeby mężczyzna zaspokaja sobie z "inną"

Zobacz cały odcinek podcastu "Zdanowicz. Pomiędzy wersami" z Olgą Kozierowską:

***

Zobacz również:

"Klasa średnia cierpi na tym najbardziej". Pętla się zaciska 

Krzysztof Jackowski o przyszłości Polski. Wizja przeraża

Historia wampira Hochbergów. Ten upiór straszył w Rybnicy Leśnej


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy