Reklama

Reklama

Makijaż ślubny - idealny do zdjęć

Każda z nas chce perfekcyjnie wyglądać w dniu ślubu i chce mieć perfekcyjne zdjęcia ślubne, prawda? Jak to zrobić, aby makijaż był doskonały, trwały i do tego atrakcyjnie wyglądał na fotografiach?

Oto kilka podstawowych zasad, które warto znać:

- Na tydzień, dwa przed ślubem nie używaj nowych, niesprawdzonych kosmetyków: kremów, maseczek, czy nawet kosmetyków kolorowych. To zbyt duże ryzyko! Zaczerwieniona buzia z wypryskami niekoniecznie będzie dobrze wyglądała w dniu ślubu.
- Wyśpij się!
- Pamiętaj, że makijaż na zdjęciach zawsze wychodzi delikatniej. Nie bój się odrobinę mocniej niż zwykle podkreślić oczy.
- Wszelkie błyszczące, perłowe cienie, pudry czy róże do policzków stosuj bardzo ostrożnie. Na skórze naturalnie po jakimś czasie widoczne jest świecące się sebum, nie potęguj tego efektu. Przecież nie chcesz na zdjęciach wyglądać na wiecznie spoconą.
- Pamiętaj, by mieć zawsze przy sobie w kosmetyczce zestaw obowiązkowy, tj.: papierek matujący, puderniczkę i szminkę/błyszczyk.
- I najważniejsze: oddaj się w ręce profesjonalisty. Nawet jeśli na co dzień robisz sama makijaż, w tym dniu warto, by zrobił to specjalista. Koniecznie umów się na makijaż testowy przed ślubem. Aby nic nie umknęło Tobie i wizażystce, sfotografuj efekt (choćby komórką) najlepiej z zamkniętymi i otwartymi oczami.
- Korekta niedoskonałości na twarzach Panów Młodych również mile widziana. 

Reklama

Jeśli nie wiesz, jak trafić do świetnej i sprawdzonej make-up'istki, zapytaj swojego fotografa. Większość dobrych fotografów współpracuje ze sprawdzonymi wizażystami. Wszystko to sprawi, że nawet mniej doskonała cera będzie wyglądała doskonale na zdjęciach.

Ekspert portalu abcslubu.pl - Ela Barteczko
Fot.: Ela i Michał Barteczko

 

 

 


 


 

 


 

 


 

 Źródło: abcslubu.pl
www.abcslubu.pl
www.facebook.com/abcslubu


abcslubu.pl
Dowiedz się więcej na temat: wesele

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy