Reklama

Reklama

Najbardziej przerażające buty wszech czasów!

Męczysz się na niebotycznie wysokich szpilkach, aby "optycznie wysmuklić sylwetkę" i dodać sobie kilka centymetrów wzrostu? Zastanawiałaś się, gdzie są granice?


Ortopedzi ostrzegają przed zgubnym skutkiem noszenia butów na wysokich obcasach, ale każdego roku na sklepowych półkach możemy znaleźć jeszcze wyższe szpilki i jeszcze bardziej niesamowite platformy.  Wszystko po to, aby wyglądać bardziej atrakcyjnie.

Ale czy wybierając coraz bardziej "ekstremalne" buty nie stajemy się, aby własnymi karykaturami i czy aby zamiast zachwycać nie straszymy? Artystka Leanie van der Vyver i projektant butów René van den Berg postanowili zwrócić uwagę na coraz dziwaczniejsze standardy piękna zaprojektowali buty "Scary Beauty".

Reklama

Buty nie tylko wyglądają strasznie, ale uniemożliwiają normalne poruszanie się.

- Ludzie nigdy nie są zadowoleni z tego jak wyglądają - mówi artystka, która chce zwrócić uwagę na to jak wyśrubowane i trudne do spełnienia są standardy współczesnej urody.

- Po przepracowaniu w branży modowej siedmiu lat, a zatem będąc świadomą jak manipulowane są zdjęcia mody dla uzyskania idealnego efektu, wciąż porównuję się do nich i do innych aktualnych ideałów urody - dodaje artystka. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: buty

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy