Reklama

Reklama

Odwiedź EkoEksperymentarium online i na żywo

Krótkie, pochmurne dni nie zachęcają do spędzania czasu na zewnątrz. To jednak nie znaczy, że jesienią oraz zimą trzeba się nudzić! W Muzeum Warszawskiej Pragi dzieci i dorośli mogą obejrzeć wystawę EkoEksperymentarium, dzięki której dowiedzą się, jak oszczędzać wodę, energię, nie marnować żywności, a także dbać o środowisko.

Warto zdobyć tę wiedzę nie tylko w kontekście troski o zasoby naturalne, ale również z  powodów ekonomicznych - w dobie rosnących cen prądu, żywności i paliw proste, proekologiczne nawyki, mogą przyczynić się do realnych oszczędności. 

Zasadniczo projekt EkoEksperymentarium opiera się na dwóch filarach: pierwszym jest internetowa, edukacyjna gra dla dzieci, tworzona przy współudziale Lidl Polska. Drugim - wystawa, którą od 17 listopada br. można oglądać w Muzeum Warszawskiej Pragi. Ekspozycji nadano nietuzinkową formę - przypomina ona mieszkanie. W każdym pomieszczeniu na odwiedzających czekają zagadki i wskazówki o określonym charakterze. Przykładowo, w łazience goście dowiedzą się, jak oszczędzać wodę. W salonie przekonają się, że nie trzeba wiele, by skutecznie ograniczyć zużycie energii elektrycznej. Kuchnia EkoEksperymentarium to z kolei miejsce, w którym odwiedzający mają okazję poznać sposoby na niemarnowanie żywności. W sypialni znajdą za to odpowiedź na pytanie: czy jako społeczeństwo nie kupujemy zbyt wielu niepotrzebnych nam rzeczy? 

Reklama

Niestety, Polacy co roku wyrzucają 5 mln ton jedzenia i  niezliczoną ilość plastikowych opakowań. Kluczem do poprawy tego stanu rzeczy jest edukowanie. Wystawa powstała głównie z myślą o dzieciach - to one będą czerpały najwięcej wiedzy i radości z odkrywania atrakcji przygotowanych przez jej twórców. Do EkoEksperymentarium warto jednak przyjść całą rodziną, ponieważ i dorośli mogą się tu wiele nauczyć. Wystawę będzie można oglądać w Muzeum Warszawskiej Pragi do 26 lutego 2023 roku. 

Równie wartościowym źródłem informacji, związanych z troską o  środowisko, jest darmowa gra edukacyjna, której elementem jest moduł o odpowiedzialnych zakupach. Grę można znaleźć na stronie www. ekoeksperymentarium.pl/zakupy. 

INTERIA.PL/materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: ekologia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy