Reklama

Reklama

Przez rok będzie jeść tylko w Starbucksie

Noworoczne postanowienia na ogół nie różnią się między sobą specjalnie: ludzie chcą zrzucić kilka kilogramów, zerwać z nałogiem albo zacząć uprawiać sport. Ale pewna pani ze Seattle wpadła na bardziej oryginalny pomysł: postanowiła przez rok żywić się wyłącznie w Starbucksie!

Kobieta nie jest zatrudniona przez firmę i nie dostaje od niej żadnego wynagrodzenia. Całą akcję będzie finansować z własnej kieszeni, a zapowiada się, że dieta spod znaku Starbucksa nie będzie należała do najtańszych.

Wg portalu mynorthwest.com, jak do tej pory wydaje ona średnio 18,79 dolara dziennie na jedzenie i napoje.

Piękna Egzystencja

To nie jest pierwsza zadziwiająca akcja, jaką podejmuje ta pani. Kilka lat temu prawnie zmieniła imię na Beautiful Existence, a zeszły rok upłynął jej pod znakiem zakupów w Goodwill.

Robiła je dosyć często, ponieważ zdecydowała, że przez cały rok wszystko oprócz jedzenia będzie kupowała właśnie tam. Swoje doświadczenia dokumentuje na blogu (http://1yearofmylife.wordpress.com)

Reklama

Dlaczego?


Beautiful Existence przyznaje, że zainspirowały ją podobne eksperymenty prowadzone w sieciach McDonalds i Subway, ale stara się dorobić do tego głębszą filozofię.

Żywienie się przez rok w modnych kawiarniach ma być związane z "wolnością stawiania pytań,  poszukiwaniem własnej prawdy i docieraniem do istoty człowieczeństwa".

"Dlaczego mam zamiar zrealizować to wyzwanie? Lub jakiekolwiek inne wyzwanie w przyszłości? Ponieważ KOCHAM być istotą ludzką i KOCHAM ten przywilej, jakim jest bycie zdolną do stawiania pytania DLACZEGO?  na pierwszym miejscu. Kocham pytanie DLACZEGO?, ponieważ czasem odpowiedź prowadzi do jeszcze większej liczby pytań o życie" - pisze Beautiful Existence na swoim blogu.

Prawdopodobnie pod koniec roku blogerka poinformuje nas, czego dowiedziała się o życiu realizując to wyzwanie. I... ile przytyła!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: starbucks

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy