Reklama

Reklama

Seks, używki i... ambicja

Źle wychowani, nieideowi egocentrycy, choć może niepozbawieni ambicji - to obraz młodych ludzi, jaki mają w głowie dorośli Polacy.

Takie wyniki przyniósł najnowszy sondaż, jaki dla "Gazety Wyborczej" przeprowadziła PBS DGA na reprezentatywnej próbie 1038 osób dorosłych.

Zła opinia na temat młodzieży dominuje już u 18-24-latków, a więc osób niewiele starszych od ich nastoletnich kolegów. Z wiekiem, ilość negatywnych opinii wzrasta - podkreśla gazeta.

Porównującwspółczesne nastolatki do siebie, 74 proc. badanych uznało, że są "mniej patriotyczne", a 72 proc., że "gorzej wychowane".

Na "mniejszą pracowitość" wskazywało natomiast 68 proc. ankietowanych. Z opinią, że nastolatki są "mniej ideowe" zgodziło się 61proc., a o tym, że są "bardziej zbuntowane", jest przekonanych aż 81 proc. respondentów.

Reklama

Kolejne pytania dotyczyły uzależnień i seksu. Na to, że młodzież jest "bardziej uzależniona od używek" wskazało 86 proc. dorosłych, a, że jest "bardziej rozbudzona seksualnie" stwierdziło 75 proc.

Dla takiej samej liczby respondentów nastolatki są "bardziej skupione na sobie".

Za pozytywny można uznać fakt, że prawie połowa (46 proc.) ankietowanych była zdania, że młodzi ludzie są "bardziej ambitni" od swych rówieśników sprzed lat.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: nastolatki | seks | używki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje