Reklama

Reklama

Zimna woda, gorące uczucia

Zespół Kulturka śpiewa, że "Bałtyk jest chłodnym morzem i dlatego miłość nad morzem udać się nie może". Czy aby na pewno temperatura wody przekłada się na intensywność uczuć?

Wojtek Brzozowski, mistrz świata w windsurfingu, na temat temperatury Bałtyku może powiedzieć sporo. - Taka już uroda Bałtyku, że jego wody nie należą do najgorętszych. Ale za to atmosfera towarzyska bywa bardzo gorąca, sprzyjająca wakacyjnym miłościom - przyznaje.

Reklama

Jak dodaje, w tej chwili mu się ona nie udzieliła, ponieważ przygotowuje się do zawodów i ciężko pracuje w Łebie. - Ale kiedyś bywało inaczej. Szczegółów nie zdradzę, bo gentleman o takich sprawach nie opowiada - śmieje się mistrz windsurfingu.

Marcin Daniec uważa, że niewiele jest na świecie takich pięknych plaż jak nad Bałtykiem. - Rekompensują one wszystko. Nawet temperaturę wody, która spada czasami do poziomu temperatury dobrze schłodzonego drinka. Chociaż kobietę swojego życia poznałem gdzie indziej, jednak nasze uczucia właśnie nad Bałtykiem rozwijały się najintensywniej - przyznaje Marcin Daniec.

- To tylko zgrabny rym. Temperatura wody nie ma wpływu na intensywność uczucia. Przynajmniej mojego - zdradza Agnieszka Grochowska, aktorka.

Jej koleżanka po fachu Katarzyna Bujakiewicz swoją wielką wakacyjną miłość poznała właśnie nad Bałtykiem. - To było w Ustroniu Morskim - wspomina. - Spędziłam tam cudowne chwile i temperatura wody zupełnie nie miała wpływu na ochłodzenie uczucia. Byliśmy ze sobą nawet jeszcze długi czas po wakacjach. I gdyby nie mój zwariowany tryb pracy, to miłość, która narodziła się nad Bałtykiem, pewno by przetrwała do dzisiaj - rozmarza się Katarzyna Bujakiewicz.

ZIMNA WODA

Średnia temperatura wody w Bałtyku w zimie waha się od 0 do 2 st. C, w lipcu od 12 st. w Zatoce Botnickiej, 15 st. na otwartym morzu, do 19 - 22 st. na wybrzeżu południowym.

JOD NA POPĘD

- Bałtyk może rzeczywiście nie jest najcieplejszym morzem, ale z pewnością bardzo romantycznym - mówi dr Marek Marcyniak, seksuolog z Akademii Medycznej w Warszawie. - Ma swój urok nawet w niepogodę. Klimat nadmorski z pewnością sprzyja zawieraniu nowych znajomości. Nie bez znaczenia jest także jod występujący nad Bałtykiem. Wpływa on na popęd i jest odpowiedzialny za witalność naszego organizmu.

Adam Liss

Tekst pochodzi z gazety 

Dowiedz się więcej na temat: Bałtyk | temperatury | miłość | temperatura | woda | wody | uczucia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje